Jak wybrać najlepsze świece?

świeczka na stół

Z pewnością nie ma osoby, która nie lubiłaby przyjemnych zapachów. Oczywiście jest to pojęcie względne. Dla jednego ładnie pachną świeże kwiaty, innym skwierczące na grillu kiełbaski, są nawet amatorzy aromatu benzyny czy tytoniu. Niemniej jednak bez względu na to jakie nuty się preferuje to można sprawić, by w domu zatrzymać pożądany zapach na dłużej.

Świece zapachowe


wyjątkowe świece sojowe świąteczneNajlepszym produktem do tego celu są świece zapachowe – roztoczą aromat, a także są ozdobą stołu czy szafki. Pojawia się jednak pytanie – jakie świece wybrać? Różnią się one nie tylko kolorem czy zapachem, ale także użytymi składnikami, czy formą. Przez zakupem warto zatem wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Pierwsza rzecz to wygląd świecy i sposób jej prezentowania. Są świece długie i wąskie, które wkłada się do świeczników. Są bardziej szerokie które można postawic np. na podstawce, jak i świece w szklanym słoiku. Zatem wybór świecy zależny jest od tego gdzie chcemy ją ustawiać. Świece w szkle mają tę zaletę że mają zawsze zamknięcie – w ten sposób wosk nie zakurzy się, a dodatkowo nie potrzebujemy specjalnych akcesoriów do palenia świecy. Taki wyrób można nawet przenosić kiedy się pali!

świeczka na stółDruga kwestia to kształt i kolor. Klasycznie świece są białe, jednak poprzez dodanie barwników można nadać im rózne kolory. Przy tych sprzedawanych ,,solo” można wybrać nawet zdobienia trójwymiarowe czy brokatowe. Z kolei te w słoiczkach za sprawą nietypowego kształtu czy koloru szkła także mogą mieć inna barwę. Warto przemyślec to gdzie świeca będzie stała, by dopasować ją do wnętrza. kolejna kwestia to materiał wykonania. Dostępne są świece parafinowe, jak i woskowe. Te drugie dzielimy na wyjątkowe świece sojowe świąteczne lub inne, świece rzepakowe, czy świece z wosku pszczelnego. Knot może z kolei był bawełnianym sznurkiem lub kawałkiem drewnienka. Najlepsze są oczywiście warianty naturalne – ładnie się palą, nie wydzielają szkodliwych substancji, a drewno może przyjemnie skrzyć się i trzaskać jak w kominku. Ostatnia rzecz to oczywiście zapach. Dostępne są świece owocowe (słodkie lub egzotyczne), morskie, leśne, ciasteczkowe, korzenne, ziołowe i wiele innych. Warto dopasowywać je do nastroju czy pory roku np. świeca piernikowa na święta.

Jak widać wybór świeczek jest naprawę ogromny. Znajdą się propozycje dla każdego, bez względu na to czy lubi świąteczne, piernikowe świece w słoiku, czy kwiatowe świece w formie wałka do świecznika. Najlepsze produkty zapachowe zawsze można znaleźć w bardzo dobrych sklepach internetowych.