Fala uderzeniowa – co to jest?

kosmetologia w Toruniu

Zwykle dziedzinę medycyny oraz kosmetologii się rozdziela. Ta druga traktowania jest trochę z góry, jako zbytek, coś mniej ważnego. W końcu najważniejsze jest zdrowie, a ładny wygląd nie ma takiego znaczenia. Czasem jednak te dziedziny się ze sobą łączą, a te same zabiegi mogą być polecone zarówno w przypadku różnych schorzeń, jak i niedoskonałości ciała.

Kosmetologia

fala uderzeniowa w toruniuMowa między innymi o fali uderzeniowej. Fala uderzeniowa inaczej nazywana jest falą akustyczną. Urządzenie to przeprowadzania zabiegu z jej udziałem przypomina nieco pistolety do masażu lub też końcówkę dystrybutora do paliwa. Kilkunastucentrymetrowa prosta końcówka połączona jest z przewodem , który przyczepiony jest do jednostki głównej. Na niej ustawia się moc fali uderzeniowej. Potem specjalista może posmarować dane miejsce żelem dla lepszego poślizgu, a następnie przykłada głowicę i naciska spust. Całość trwa chwilę. Następnie głowica jest przesuwna tak by cały obszar zostal poddany działaniu fali uderzeniowej. Nawet zabieg wykonywany na dużym fragmencie ciała nie będzie trwał dłużej niż pół godziny. Dla osiągnięcia najlepszych efektów warto wykonać kilka zabiegów w serii.

kosmetologia w ToruniuA na co pomaga fala uderzeniowa w Toruniu? W medycynie stosowana jest w fizjoterapii. Ma to zlikwidowac ból czy stan zapalny. Wykorzystywana jest przy ostrodze piętowej, zapaleniu ścięgien, czy przeciążeniach. Często stosują ją sportowcy po kontuzjach. A co z kosmetologią? Tutaj urządzenie do fali uderzeniowej ma podobną budowę, może się nieznacznie różnić, bo często stosuje się ten zabieg na duży fragment ciała np. całe uda i pośladki. Fala akustyczna ma przede wszystkim usunąć cellulit, wygładzić i ujędrnić skórę. Także przydaje się w terapii stopy cukrzycowej, wyszczuplaniu sylwetki, czy stymulacji mięśni. Poprawione zostaje krążenie, ukrwienie tkanek, dzięki temu można powiedzieć że fala uderzeniowa ,,działa” nie tylko w trakcie zabiegu, ale też korzystnie wpływa ,,na przyszłość”. Co jest przeciwwskazaniem do zabiegu? Na pewno problemy z żyłami np. żylaki, ciążą, czy choroby skóry. W razie wątpliwości najlepiej jest dopytać osoby robiącej zabieg o to czy możemy się mu poddać bez przeszkód.

Jak widać niektóre zabiegi korzystnie wpływają zarówno na zdrowie, jak i wygląd ciała. Fala uderzeniowa pomaga zlikwidować ból, celulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, jak również stan zapalny przy stawach i kościach. Jest to zatem zabieg uniwersalny, którym warto się zainteresować i poczytać o korzyściach jakie może nam przynieść już po pierwszym zabiegu.