Co można wykonać w gabinecie kosmetycznym?

polecany salon kosmetyczny

Gabinet kosmetyczny kojarzy się przede wszystkim z zabiegami upiększającymi. Może to być głębokie oczyszczanie twarzy, likwidacja zmarszczek, czy też zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe. Jednak coraz częściej w salonach piękności wykonywane są też inne usługi, takie jak makijaż permanentny, piercing, czy masaże.

Czy warto z nich skorzystać?

salon kosmetyczny Dla kogo będą one polecane, a komu odradzane? Makijaż permanentny jest to makijaż który utrzymuje się na twarzy około dwóch lat. do wyboru jest ,,malowanie” brwi, oczu (kreski na powiekach), jak również ust (kontur, wypełnienie). Zabieg przypomina trochę wykonywanie tatuażu, tzn. barwnik wprowadzany jest pod skórę, jednak z czasem on blaknie i w końcu zanika. Zabieg zwykle przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym – jest ono smarowane przeciwbólowym żelem. Przez jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, czy opuchlizna. To dobra opcja polecana osobom które mają bardzo rzadkie, cienkie i jasne brwi – zastąpi on im hennę, którą trzeba często nakładać. Makijaż sprawi też że zlikwiduje się asymetrię ust, czy narysuje idealną kreskę na powiekach, co jest abrdzo trudne, szczególnie dla początkujących.

polecany salon kosmetycznyZabieg nie jest polecany dla osób bardzo wrażliwych na ból, jak i dla tych co lubią eksperymentować z wyglądem. Sam makijaż permanenty można usunąć, jednak to też kosztowne i nieprzyjemne. Polecane gabinety kosmetyczne w Brzegu Dolnym oferują też masaże. Modny jest szczególnie ten kobido, zwany japońskim liftingiem. Ma on na celu ujędrnienie skóry, poprawę owalu, a także zlikwidowanie drobnych zmarszczek. Są także masaże z wykorzystaniem gua sha, bańki chińskiej i wiele innych. Masaż nie tylko poprawi wygląd skóry, ale także działa relaksująco, rozluźnia mięśnie. W salonie piękności wykonywany może być też piercing. Kosmetyczka specjalnym pistoletem przekuje uszy, noc, pępek, a nawet język. Wszystko odbywa się błyskawicznie, tak by klient nie poczuł nawet kiedy wykonywane jest nakłucie. Oczywiście wszystko musi być sterylnie czyste. Potem kolczyków (najlepiej ze stali chirurgicznej bo nie powoduje uczulenia) nie można przez jakiś czas wyciągać by dziurka się nie zarosła.

Jak widać w salonie piękności możemy nie tylko zadbać o cerę, ale także zrelaksować się przy masażu, zrobić sobie trwały makijaż czy przekuć uszy. Bardzo dobry, nowoczesny gabinet będzie stale poszerzał swoją listę usługową, tak by klientki znalazły tam nie tylko zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało czy te z zakresu medycyny estetycznej.