Jak leczy się nadpotliwość?

pocenie się

Każdy człowiek się poci i nie ma w tym nic złego. Dzięki temu nasz organizm się termoreguluje, czyli nie przegrzeje. A wiadomo – im jest cieplej, im bardziej jesteśmy aktywni – tym bardziej się spocimy. Dodatkowo poprzez pory skóry można pozbyć się nieco toksyn z organizmu, choć tu prym w oczyszczaniu i detoksykacji wiodą wątroba i nerki. Problem pojawia się jednak kiedy człowiek poci się nadmiernie.

Jak wygrać z potem?

pot - leczenie Niektórzy już w przypadku delikatnego stresu zaczynają pocić się obficie, to znaczy że mają mokre plamy pod pachami, czy muszą stale wycierać twarz chusteczką. Są też tacy, którzy pocą się więcej w miejscach ,,niestandardowych”, czyli na przykład na dłoniach czy stopach. Co wtedy? Warto wdrożyć odpowiednią pielęgnację, która załagodzi problem. Pod pachami zaleca się stosowanie tak zwanych blokerów, które są silniejsze niż antyperspiranty. Stosuje się je zazwyczaj raz na kilka dni, a w pozostałe dni wybiera standardowy preparat. Dzięki solom aluminium gruczoły potowe zostają maksymalnie obkurczone i ,,spowolnione” w działaniu, co przynosi komfort osobie cierpiącej na ten problem. Do pielęgnacji dłoni i stóp poleca się także lecznicze kąpiele. Bardzo pomaga ałunowy proszek, czy glinki np. ghassoul. Odrobinę proszku wsypuje się do wody a następnie zanurza wybrana partię ciała na około kilkanaście minut. Potem je osusza i gotowe. Można preparat stosować także przy kąpieli w wannie.

pocenie się Dodatkowo potem można natrzeć się odświeżającym kremem czy balsamem. Warto zadbać również o odpowiednie odzienie i obuwie. Zaleca się wyroby z bawełny, lnu, czy jedwabiu – są one przewiewne i lekkie, nie wzmagają pocenia, w przeciwieństwie to ubrań np. z poliestru. W przypadku obuwia celuje się w to tekstylne lub skórzane. W obu przypadkach produkt nie powinien być zbyt obcisły i grzejący – lepiej wybierać te luźniejsze. Jeśli i to nie pomaga to zawsze pozostaje profesjonalne leczenie nadpotliwości w Krakowie. Stosuje się tu np. botoks, który jest wstrzykiwany pod pachy czy w okolice pachwin. Nie tylko usunie on problem potu, ale także wygładzi skórę. Z tego względu jest tak chętnie wybierany do ostrzykiwania twarzy – da efekt odmłodzenia.

Jak widać nadpotliwość może i jest kłopotliwa, ale można z nią wygrać. Stosując odpowiednie kosmetyki, nosząc lekkie ubrania, czy też poddając się zabiegowi z botoksem można wiele zdziałać. Warto też po prostu się nie przemęczać, mieć niską temperaturę w pomieszczeniu, jak również stosować techniki medytacji i radzenia sobie ze stresem, którzy wzmaga potliwość.