Jak i gdzie kupować bio jedzenie?

zdrowe owoce

Od tego jak się odżywiamy zależy nasze zdrowie, waga, czy dobre samopoczucie. Lekarze, dietetycy, czy trenerzy od dawna mówią, że przetworzona żywność, taka jak dania gotowe, zupki w proszki itd. mają bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm. Prowadzą do otyłości, chorób serca, układu pokarmowego, są naszpikowane chemicznymi składnikami i nie mają żadnych wartości odżywczych.

Zdrowe jedzenie

bio jedzenie Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób zmienia swój styl odżywiania na zdrowszy. Chce jeść dania o małej ilości kalorii, zdrowe, ale i smaczne. Ich podstawą powinno być bio jedzenie. Co to oznacza? Takie produkty są uznawane za zdrowe, nieprzetworzone, pełne wartościowych składników. Mogą to być produkty ekologicznego rolnictwa np. mięso ze zwierząt hodowanych bez antybiotyków, czy jajka od kur z wolnego wybiegu. To także warzywa i owoce bez pestycydów, wosków, czy innych chemicznych dodatków. Dużą kategorię stanowią produkty wegańskie i wegetariańskie. Roślinne mleka i smarowidła, dżemy bez dodatku cukru z samych owoców, czy musy to tylko wybrane z nich. Dostępne są niekiedy także słodycze czy dania gotowe. Jak wygląda wersja bio? Batony, czekolady, czy wafle robione są na bazie daktyli, kokosa, bakalii. Z kolei dania gotowe to same warzywa. Najczęściej są to sosy, pasty, humusy, często bez dodatku soli.

zdrowe owoceGdzie kupować takie zdrowe jedzenie? Jeśli w naszej okolicy działają rolnicy to jesteśmy na wygranej pozycji. Często można od nich bezpośrednio kupić produkty rolne, takie jak warzywa czy owoce. Czasem organizowane są też targi rolnicze na które przyjeżdża wielu wystawców i tam można się zaopatrzeć. Co jednak gdy w okolicy rolników brak? Pozostaje nam zdrowe bio jedzenie online. Jest coraz więcej sklepów oferujących wysokiej jakości jedzenie z dostawą do domu. w ten sposób szybko i wygodnie każdy może zapatrzyć się w batony, mleka, czy masła do sprawdzonego producenta. A czy w supermarketach można znaleźć bio jedzenie? Nie jest to łatwe, ale czasem jest możliwe. Na pewno znajdziemy tam czyste wody źródlane, soki świeżo wyciskane, mieszanki sałat, czy zdrowe pasty do smarowania chleba. Trzeba zawsze patrzeć na ich skład, tak by znajdowało się w nim jak najwięcej mięsa, warzyw, czy jajek, a za to nie było cukru, soli, czy sztucznych aromatów, przynajmniej nie na początku składu – odrobina słodkości jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Podsumowując, warto zadbać o swoją dietę i kupować bio produkty. Dzięki zdrowemu odżywianiu nasz organizm będzie dobrze funkcjonował, a my unikniemy chorób. Dobre jedzenie możemy kupować u rolnika, w sklepach internetowych, jak również coraz częściej w supermarketach.