Zalety materacy piankowych

materac z pianki poliuretanowej

Wielu lekarzy podkreśla, że najważniejszy w życiu człowieka jest sen. Jest to czas, w którym organizm się regeneruje i może przygotować się do kolejnego dnia. Jednak by tak się stało, warto zainwestować w dobre łóżko, a konkretnie w odpowiedni materac. Dzięki niemu ciało będzie mogło się odprężyć, a kości nie będą znajdować się w nienaturalnych pozycjach.

Materac dobry dla kręgosłupa

 materac z pianki poliuretanowejObecnie na rynku znajduje się wiele firm, które z roku na rok proponują coraz nowsze rozwiązania. Jednym z nich jest pianka poliuretanowa. Dzięki niej materac zyskuje wiele właściwości, które zachęcają ludzi do kupienia go. Bardzo ważną cechą jest jego waga. Przy zastosowaniu tak lekkich materiałów, nie osiąga on więcej niż piętnaście kilogramów. W związku z tym każdy poradzi sobie z jego przeniesieniem, czy przewróceniem na drugą stronę. Oczywiście pianka, która go wypełnia, jest dostępna w wielu rodzajach, dlatego można wymienić kilka modeli materacy. Będą one różnić się od siebie sprężystością i gęstością, a także wielkością porów. Drugi czynnik jest tutaj najważniejszy, ponieważ odpowiada za twardość. W związku z tym przed wizytą w sklepie branżowym warto sprawdzić swoje wymiary, a także wagę, żeby odpowiednio wszystko dopasować. Elastyczny materac z pianki poliuretanowej idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki temu żaden z odcinków kręgosłupa nie jest obciążony podczas snu. Ponadto dobrze układają się także biodra i łopatki.

 materac z pianki poliuretanowejOczywiście dokonując zakupu, warto dowiedzieć się, jaką wytrzymałość ma dany materac i jak długo może być użytkowany. Wszystko jest zależne od tego, jak zostanie dobrany do konkretnej osoby. Jeśli nie będzie za mały i za miękki sprawdzi się idealnie i będzie mógł być używany przez wiele lat. Co więcej, materace te posiadają specjalną poszewkę, w związku z tym nie trzeba martwić się o ich czyszczenie. Wystarczy ją zdjąć i wyprać. W ten sposób zachowa się również ich świeżość. Wielu producentów nie poprzestaje na jednym kształcie czy kolorze. Oczywiście najbardziej popularny i klasyczny jest prostokąt. Jednak można spotkać także materace w kształcie koła, które równie dobrze sprawdzą się w kamperze, czy na biwaku. Wystarczy tylko o nie odpowiednio zadbać. Poszewka również może mieć dowolny kolor, w związku z tym nie ma problemu w dobraniu jej do konkretnego wystroju wnętrza.

Kupując wybrany produkt, warto poznać przed tym wszystkie jego właściwości i zalety. W ten sposób będzie się miało pewność, że podjęło się dobrą decyzję. Niektóre sklepy umożliwiają wcześniejsze przetestowanie materaca. Jest to bardzo dobra opcja, która może pomóc w wyborze idealnego modelu.