Strzelnice – przydatne informacje

strzelnica

W Polsce nadal tylko niewielka grupa osób posiada broń. By ją legalnie kupić trzeba przejść liczne testy, bardzo długo czekać na decyzję, jak również mieć w zanadrzu sporą ilość gotówki. Broń noszą policjanci, antyterroryści, strzelają z niej także myśliwi. Jednak mimo tych niedogodności jest spora grypa osób chcąca sprawdzić się na strzelnicy. Po prostu chcą poczuć dreszczyk adrenaliny, czy spróbować czegoś nowego.

Strzelnica na leśnym obszarze

strzelnica Kto i kiedy może udać się na naukę strzelania? Czy lepsza będzie strzelnica zamknięta czy plenerowa najlepsza strzelnica w Kornym? Wiele zależy od tego na co się nastawiamy i w jakim celu ćwiczymy. Do wyboru mamy strzelnice w budynkach, jak i te leśne. Pierwsz rodzaj strzelnic przystosowany jest do treningu strzelania z broni krótkiej, czyli z rewolwerów. Na takie strzelnice chodzą na przykład policjanci. Każdy ma swój boks do którego wchodzi, zakłada słuchawki na uszy (chroniące słuch przed głośnym wybuchem) i strzela do kartki z konturem człowieka zamocowanej na specjalnej lince znajdującej się mniej więcej kilka metrów dalej. Po oddaniu wszystkich strzałów z magazynka przybliża się kartkę by zobaczyć ile razy udało się nam celnie trafić. Potem można najwyżej znowu załadować broń, zawiesić nową kartkę i próbować dalej. W strzelnicach zamkniętych używa się tylko krótkiej broni, więc zapaleni myśliwi powinni korzystać ze strzelnic plenerowych.

strzelnica Tam również zwykle są wydzielone przestrzenie dla każdego strzelającego tylko że celuje się do ustawionych w konkretnej odległości przedmiotów np. butelek lub też do rzutków – imitujących naturalny ruch zwierzyny. W ten sposób można się lepiej przygotować do prawdziwego polowania. Strzelnice plenerowe mają oddawać atmosferę na polowaniu. Każdy dostaje nawet specjalną kamizelkę w której trzyma się np. zapas nabojów. Która strzelnica jest lepsza? To oczywiście zależy od tego z jakiej broni chcemy strzelać. Jeśli z krótkiej – ponieważ chcemy stać się posiadaczami takiej broni, czy też będziemy zdawać niedługo egzaminy policyjne – to zdecydowanie odpowiednia będzie strzelnica zamknięta. Jeśli jednak chcemy wybrać się na polowanie ze strzelbą to musimy poszukać strzelnicy plenerowej.

Podsumowując, nauka strzelania na strzelnicy powinna zawsze odbywać się pod okiem profesjonalistów, w miejscu odpowiednio zabezpieczonyn, tak by nikomu nie stała się krzywda. Odpowiednia będzie zarówno strzelnica zamknięta, jak i ta otwarta. Warto brać udział w takiej nauce, by dobrze przygotować się do strzelania ,,na żywo” w akcji.