Czy da się usunąć tatuaż?

tatuaż - usuwanie

Tatuaże mogą mieć różne wzory, wielkości, być umiejscowione na ramieniu, plecach, a nawet na twarzy. Pozwalają one wielu osobom na wyrażenie siebie, swoich przekonań, gustu muzycznego, czy po prostu na ozdobienie ciała. Jednak z czasem nawet najładniejszy tatuaż może nam zacząć przeszkadzać.

Sposoby na usunięcie tatuażu

bezbolesne usuwanie tatuażu w SzczecinieNie jesteśmy już z osobą której imię sobie wytatuowaliśmy, nie słuchamy już danego zespołu lub znudził się nam banalny motylek czy delfinek. Co wtedy? Można tatuaż zakrywać na różne sposoby. Jeśli jest on w miejscu nieeksponowanym na co dzień np. na brzuchu czy plecach to nie ma problemu – ubranie go przysłoni. Inni go nie zobaczą, choć by będziemy wiedzieli, że on tam jest. Tatuaże na dłoniach czy twarzy można przykryć korektorem lub podkładem. Jest to oczywiście opcja tymczasowa – wieczorem krem się zmywa i tatuaż znowu jest widoczny. To rozwiązanie dobre wtedy, kiedy np. idziemy na wesele i chcemy chwilowo przykryć kiepski malunek na skórze. Kolejną opcją jest zakrycie starego tatuażu nowym. Wtedy pozbędziemy się tego brzydkiego, a na jego miejsce ,,wskoczy” atrakcyjny malunek. To dobre rozwiązanie kiedy nadal chcemy mieć tatuaż, ale inny.

tatuaż - usuwanie Szczególnie poleca się gdy rysunek jest niewielki – wtedy łatwo jest znaleźć wzór zastępczy do jego przykrycia. Czasem jednak nie chcemy mieć już żadnego tatuażu i chcemy się go pozbyć raz na zawsze. Czy taka opcja istnieje? Okazuje się, że w gabinetach kosmetycznych jest możliwe bezbolesne usuwanie tatuażu w Szczecinie. Jest to zabieg laserowy – laser o odpowiedniej długości fali rozbija pigment w tatuażu, który potem jest naturalnie wydalany przez ludzki organizm. Zwykle potrzeba kilku, do nawet dziesięciu takich serii zabiegowych – wszystko zależy od tego jakie pigmenty zostały użyte, jak stary jest tatuaż, czy jest kolorowy czy jednobarwny. Drobny czarny tatuaż szybko zejdzie, ale wielobarwny smok na całych plecach już nie. Tatuaż znika powoli, robi się coraz bledszy aż całkiem zniknie. Skóra początkowo jest odbarwiona i podrażniona, ale z czasem to mija. Jeśli ktoś by zmienił zdanie to nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym samym miejscu zrobić sobie potem nowy tatuaż.

Tatuaże można zakrywać korektorem lub usuwać laserowo – jednak dużo lepszą opcją jest po prostu przemyślenie sprawy zawczasu. Czy na pewno chcemy mieć tatuaż? Czy dobrze wybraliśmy wzór? Czy nam się to z czasem nie znudzi? Na te i inne pytania trzeba sobie odpowiedzieć i dopiero wtedy ruszyć do salonu profesjonalnego tatuażu w Szczecinie lub innym mieście.