Akcesoria dla małych fanów koni

poduszka - koń

Małe dzieci często uwielbiają bajki których bohaterami są zwierzaki. Urocze pieski, kotki, czy kucyki uczą maluchy różnych rzeczy np. szczotkowania zębów, czy dzielenia się kanapkami z innymi, a także zapewniają mnóstwo rozrywki. Czasem jednak dziecięca fascynacja jest nieco większa – maluch nie tylko chce oglądać bajki, ale też mieć prawdziwe zwierzątko w domu, chodzić do zoo, czy mieć choćby masę pluszaków.

Maskotki oraz przytulanki dla małych dzieci

poduszka dziecięcaZdecydowanie pasjonaci koni mają szerokie pole do popisu. Dzieci mogą najpierw uczyć, jeździć na kucyku, potem na małym koniu i na końcu na dużym wierzchowcu. Karmienie konia marchewkami czy kostkami cukru też jest czynnością uwielbianą przez dzieci. Maluchy mogą przy tym uczyć się dbania o zwierzę. Zarówno wtedy kiedy dzieci mają okazję oddawać się pasji jeździectwa, jak i wtedy kiedy mogą jedynie oglądać bajki o konikach, rodzice mogą im kupić odpowiednie zabawki i akcesoria dla koniarzy. Co warto wybrać? Pierwsza opcja to poduszka – koń. Poducha w kształcie małego konika czy samej głowy konia będzie piękną dekoracją dziecięcego łóżeczka. Może pełnić funkcję jaśka, jak i poduszki zabieranej w podróż. Inną opcją może być poducha w kształcie kwadratu czy prostokąta z nadrukiem konia. Poduszka powinna mieć antyalergiczne wypełnienie, być miękka i przyjemna w dotyku, a sama poszewka nie powinna tracić kolorów pod wpływem częstego prania.

poduszka - końPo co jednak ograniczać się do samych poduszek? W sklepach internetowych można kupić gotowe komplety pościelowe z realistycznymi nadrukami koni w galopie czy animowanych kucyków. Każdy mały fan jeździectwa chętnie będzie wskakiwał do łóżka na spanie mając taką pościel. Czy w szkole dzieci muszą zrezygnować z koniarskich akcesoriów? Okazuje się, że nie! W sklepach papierniczych znaleźć można także zeszyty, piórniki, segregatory czy teczki z konikami. W ten sposób maluch zawsze może mieć przy sobie coś, co przypomina mu o jego pasji. Rodzic nie może oczywiście zapomnieć o tym, by kupić maluchowi maskotkę konika. Mają one różne wielkości – od bardzo małych, które mieszczą się w dłoni i można je wrzucić nawet do plecaka, po wielkie pluszaki wielkości koni na biegach (także świetny pomysł na prezent).

Wszystko zależy od wieku dziecka oraz tego jak lubi się bawić. Podsumowując, dla małego fana koników nie ma nic lepszego niż poduchy, maskotki, czy zeszyty z tymi pięknymi zwierzętami. Są one łatwo dostępne i wcale niedrogie, zatem rodzic spokojnie może kupić kilka fajnych,,koniarskich” rzeczy dla swojej pociech, które je zadowolą.