Skuteczny kurs języka

kursy angielskiego

XXI wiek, choć trwa ledwie dwadzieścia jeden lat, przyniósł światu niesamowity postęp technologiczny. Internet zdążył rozpowszechnić się i przeniknąć do niemalże każdego aspektu życia człowieka. Podróże zaś stały się tanie i powszechne. Jednak zarówno w internecie, jak i w samolocie czy na ulicach obcego państwa, komunikowanie się z innymi wymaga znajomości języków, zaś zdecydowanie najpopularniejszym z nich jest język angielski.

Nauka na kursie językowym

kursy angielskiegoWydawać by się mogło, że skoro internet, a wraz z nim język angielski, stał się niezwykle ważną częścią życia większości społeczeństwa, to duża część tego społeczeństwa potrafi płynnie mówić w tym języku. Nic bardziej mylnego. Znaczna część Polaków nie potrafi, niestety, wysławiać się w języku Szekspira. Nawet absolwenci prestiżowych uczelni. Warto wyróżnić się i umieścić wśród wymienianych w CV umiejętności język angielski na poziomie C2 czy C1! Trudno jednak nauczyć się języka na własną rękę. Pokazują to choćby znikome umiejętności językowe dzieci, które pomimo obcowania z angielskim na co dzień, nie potrafią składać poprawnie zdań. W nauce języka pomogą kursy angielskiego w Gorzowie, Poznaniu czy Zielonej Górze. Po co komu kurs językowy, skoro angielskiego uczy się w szkołach? Niestety, oferowany przez szkoły program jest przestarzały i wymaga wielu reform. W placówkach tych nie uczy się umiejętności lingwistycznych.

kursy angielskiegoCelem nauczycieli jest raczej przygotowanie swoich uczniów do egzaminów, a warto pamiętać, że wysoki wynik na maturze wcale nie jest równoznaczny sprawnemu posługiwaniu się językiem. Wręcz przeciwnie, uczniowie programowani są do zdobycia punktów na języku dojrzałości, tymczasem brakuje zajęć, które nauczyłyby praktycznego posługiwania się językiem. Nauka na własną rękę również nie jest dobrym pomysłem, gdyż łatwo można w ten sposób utrwalić szkodliwe schematy językowe. Warto skorzystać z pomocy fachowca i zapisać się na kurs. Szczególnie przydatne są lekcje z native speakerami, czyli ludźmi, dla których język angielski jest językiem, z którego korzystają na co dzień. To właśnie bezustanne rozmowy pozwalają w końcu utrwalić przydatne w komunikowaniu się umiejętności. Język angielski znać trzeba.

Wiele firm wymaga znajomości języka Szekspira na poziomie choćby B2. Teoretycznie szkoły i uczelnie zapewniają niezbędną w tym zakresie edukację. W praktyce okazuje się, że nauka języka w tychże instytucjach jest niemalże bezwartościowa. Odpowiednie umiejętności można nabyć jedynie podczas wyjazdu za granicę, tudzież korzystając z kursów językowych.