Rodzaje urządzeń do street workout’u

urządzenia do street workout

Rozpatrując różnego rodzaju możliwości, które są związane z ćwiczeniami fizycznymi istnieje wiele rzeczy do przemyślenia. Gdzie, w jaki sposób i ile oraz na czym? Ostatnie pytanie jest jednym z ważniejszych, gdyż w wielu przypadkach to od niego uzależniona będzie forma ćwiczeń, rodzaj oraz intensywność. Z drugiej strony jednym z najpopularniejszych obecnie stylów ćwiczenia jest street workout. Połączenie obydwu tych rzeczy nasuwa jedno kluczowe pytanie – jak wyglądają „urządzenia” do uprawiania workout’u i które z nich są najpopularniejsze?

Jakie urządzenia do street workout’u wybrać?

cwiczenia mezczyznyMogłoby się wydawać, że wszystkie urządzenia do street workout’u są takie same. Jest to rzecz jasna nieprawda, a jedynych zależności można doszukiwać się w tym w jaki sposób są one zbudowane oraz z czego. Wbrew pozorom, różnorodność ćwiczeń do workout’u pozwala nam dokonywać szerokiego spektrum ćwiczeń, które wpłyną na zdrowie fizyczne. Tak więc, jakie są najpopularniejsze urządzenia do street workout’u? Jednym z najbardziej rozpoznawalnych są drążki, które służą do podciągania i podnoszenia ciała. Można tutaj wymienić różnego rodzaju drążki – zarówno wysokie pojedyncze, wysokie podwójne i niskie podwójne. Dodatkowo, w ofertach wielu designerów znajdują się drążki z uchwytami.

urządzenia do street workoutKolejną rzeczą, która jest szeroko rozpoznawalna w kontekście ćwiczeń oraz urządzeń do street workout’u to drabinki pionowe i drabinki poziome, z czego drabinki poziome były bardzo częstym widokiem jeszcze na placach zabaw dla dzieci. Dodatkowo, warto również wymienić tutaj koła gimnastyczne oraz poręcze, które mogą stanowić za świetne narzędzie do pracy nad sobą. Poręcze rozróżnia się na wysokie oraz niskie, zawsze występujące w parach. Kolejnymi „urządzeniami” jest między innymi rura pionowa, albo ławka, na której to można poddać się ćwiczeniom z ciężarami. Jednym z rzadszych, ale i również zdecydowanie bardziej interesujących wyborów jest worek treningowy oraz lina do wspinania. Obydwa te przyrządy są rzadkie, ze względu na spore ryzyko zniszczenia, aczkolwiek w bezpiecznej okolicy mogą gwarantować świetny dodatek do rutynowych treningów.

Jak więc widać, wiele z urządzeń do workout’u jest urządzeniami stosunkowo prostymi, aczkolwiek przy tym bardzo praktycznymi. Dzięki takim urządzeniom, ćwiczenia jeszcze nigdy nie były takie proste, a jeszcze jedną zaletą takich urządzeń jest to, że bardzo często znajdują się na zewnątrz, co tylko i wyłącznie sprzyja treningowi. Ogromnym i zarazem ostatnim plusem workout’u jest to, że jedyne co jest wymagane aby zacząć, to praktycznie wyjście na zewnątrz i poddanie się treningowi.