Nowoczesne deski snowboardowe

deski snowboardowe

Miłośnicy sportów zimowych całe lato wyczekują, aż rozpocznie się sezon na szaleństwa na śniegu. W tym czasie starają się jak najlepiej przygotować do sezonu, dlatego zaopatrują się w sprzęt i akcesoria do jazdy po śniegu. Producenci desek snowboardowych ciągle wprowadzają na rynek produkty, które są unowocześniane o nowe rozwiązania.

Deski z włókna szklanego

deski snowboardoweDzięki temu jazda po pokrywie śnieżnej jest jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza, nawet dla początkujących sportowców. Jakie rozwiązania można znaleźć w deskach snowboardowych? Najważniejsze, o czym trzeba pamiętać to dobór rozmiaru deski do swojej budowy ciała. Wiele osób popełnia błąd kupując zbyt dużą lub małą deskę. Niestety jazda na sprzęcie niedopasowanym jest trudniejsza, ponieważ ma to wpływ na koordynacje ruchowa i utrzymanie równowagi. Dlatego warto podczas zakupu poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże odpowiednio dopasować wielkość deski. Nie bez znaczenia jest także to, z jakiego materiału został wykonany sprzęt. Dzisiaj w większości przypadków to właśnie z włókna szklanego produkuje się stabilne deski snowboardowe – sklep z akcesoriami do sportów zimowych z pewnością posiada takie produkty w swojej ofercie. Materiał ten ma bardzo wiele zalet.

deski snowboardowePrzede wszystkim jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego wyróżnia się pewną sprężystością, co zapewnia znacznie lepsze dopasowanie się snowboardu do podłoża i bardziej komfortową jazdę nawet po trudnym terenie. Ślizg, czyli dolna część deski dodatkowo często jest spiekana w wysokich temperaturach. W ten sposób producent uzyskuje bardzo zwartą strukturę, co przekłada się na znaczną twardość powłoki. Dzięki temu deska umożliwia nawet bardzo szybką jazdę, ponieważ do minimum ograniczone jest tarcie na styku śniegu ze ślizgiem. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykonanie górnej warstwy deski w taki sposób, aby tłumiła ona drgania. Specjalny materiał w znaczny sposób ogranicza przenoszenie wibracji, dlatego takie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane w szybkich snowboardach. Oprócz doboru odpowiedniego kształtu, materiału oraz rozwiązań technicznych odpowiadających preferencjom i potrzebom sportowca, producenci nie zapominają o tym, by deski doskonale się prezentowały.

Na snowboardach maluje się piękne grafiki i wykonuje się efektywne zdobienia. Każda deska jest inna, wyjątkowa. Dzięki temu każdy miłośnik zimowego szaleństwa na stoku może dopasować wygląd i kolorystykę akcesoriów do swoich indywidualnych preferencji, gustu, a nawet cech charakteru.