Jak powinien być produkowany sok dla dzieci?

soki tłoczone

Już od pewnego czasu, zwraca się uwagę na konieczność wdrożenia do diety dziecka soków, szczególności tych naturalnych. Wszystko z tego względu, że mogą one mieć prawdziwie zbawienny wpływ na organizm malucha. Aby tak jednak było, należy wybierać te soki, które nie są poddawane szkodliwej dla nich obróbce chemicznej, bądź też termicznej.

Polecany sok dla dzieci

soki tłoczoneWszystko ze względu na fakt, że w trakcie jej trwania, z soku będą tracone wszystkie cenne dla organizmu składniki odżywcze, w tym również witaminy. Okazują się być one w szczególności podatne na oddziaływanie wysokich temperatur, które są konieczne do wykorzystania w czasie produkcji soku na bazie koncentratu. Dodatkowo, sporym problemem w przypadku tak produkowanych soków jest etap odsączania z nich wody, wraz z która tracone są niemal wszystkie cenne, znajdujące się w owocach minerały oraz pierwiastki. Dlatego też smaczne i zdrowe soki dla dzieci powinny być produkowane metodą tłoczenia. Jest to metoda, która bardzo mocno może przypominać metody produkcji soków na swój własny użytek z pomocą wyciskarki domowej. Podczas produkcji soku taką właśnie metoda, nie jest konieczne stosowanie jakiejkolwiek obróbki chemicznej, czy też mechanicznej. Co jednak ważniejsze, tak powstałe soki mają zazwyczaj tak zwany „czysty skład”. Oznacza to, że nie są dodawane do nich różnego rodzaju zagęszczacze, sztuczne barwniki, czy też polepszacze smaku.

soki dla dzieciWiększość z tego rodzaju składników ma albo obojętny w najlepszym przypadku, albo też udowodniony, negatywny wpływ na organizm człowieka, w szczególności jednak na organizm dziecka. Dlatego też, z dużą uwagą należy podchodzić do wyboru produktów dla dzieci i z dużą uwagą przeglądać oferty szczególnie właśnie soków. Skład soku tłoczonego powinien być bardzo krótki, oparty owoce, oraz wodę. Tymczasem soki na bazie koncentratu, będą posiadały w swoim składzie duże ilości cukru, oraz mnóstwo sztucznych barwników i polepszaczy smaków, których symbole będą się zaczynały od litery „E”. Dodatkowo, istotną informacją o zdrowym składzie soku może być również stosunkowo krótki okres przydatności do spożycia, w szczególności po otwarciu.

Soki mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka oraz funkcjonowanie jego organizmu. Co więcej, dotyczy to również organizmu dziecka, którego działanie również może być wspomagane przez soki owocowe oraz warzywne, Bardzo ważne jest jednak, aby kupować jedynie te soki, które powstały metoda tłoczenia. W ich przypadku, można mieć znacznie większa pewność co do nich pozytywnego wpływu na zdrowie.

Więcej informacji na stronie www.rembowscy.pl!