Fotel fryzjerski – jak wybrać najlepszy?

wygodny fotel fryzjerski

Fotel fryzjerski to zdecydowanie jeden z tych elementów, które muszą znaleźć się w każdym salonie. To na nim klient jest sadzany, a fryzjer na stojąco myje mu włosy, ścina, czy nakłada farbę. Jednak fotele różnią się wyglądem, regulacją, czy materiałem wykonania.

Jak wybrać zatem mebel, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb profesjonalnego stylisty fryzur, jak i do wystroju salonu?

wygodny fotel fryzjerski nowoczesnyPierwsze co warto zaznaczyć to fakt, iż fotele można podzielić na dwie kategorie – te stojące przed toaletką np. wygodny fotel fryzjerski nowoczesny oraz te dostawiane do myjni. Czasem myjnia jest już od razu łączona w jedną konstrukcję z fotelem, ale nie zawsze tak jest – istnieją myjnie mobilne. Fotel do myjni powinien być nisko usadowiony, szeroki, mieć wyprofilowane oparcie, ponieważ klient będzie na nim siedział w pozycji odchylonej z głową do tyły. Czasem mycie włosów np. po nałożeniu farby trwa chwilę, więc klient nie może odczuwać dyskomfortu. Przydaja się także szerokie podłokietniki, które pozwalają na zachowanie równowagi oraz łatwe wstawanie z fotela. Tu zwykle reguluje się tylko stopień pochylenia mebla, choc i to nie zawsze, bo jak myjnia ma regulację pozycji misy to nie jest to rzecz niezbędna. Drugi rodzaj fotela to fotel do strzyżenia. Znacząco rózni się od tego do myjni.

wygodny fotel fryzjerski Często jest na kółkach, choć są i takie na nóżkach. Przypomina trochę fotel biurowy – ma obrotowe siedzisko, wąskie i krótkie podłokietniki, jak również zaokrąglone siedzisko sięgające mniej więcej połowy pleców klienta. Można go podnosić i opuszczać, tak by zarówno niski jak i wysoki klient mogli wygodnie się rozsiąść, a jednocześnie fryzjer mógł ich dobrze obsłużyć. Fotel jest lekki, mobilny, ale musi zapewniać stabilność i wygodę. Co łączy oba fotele? Bardzo często mają one obicia ze skóry ekologicznej. Jest ona gładka, wygląda elegancko i pasuje do luksusowych salonów. Jest przy tym łatwa do wyczyszczenia, odporna na działanie wody, czy też nie ma obaw że tapicerka popęka czy rozerwie się. Warto oczywiście stosować preparaty do konserwacji skór, które przedłużą jej trwałość. Co do kolorów to najczęściej wybiera się fotele czarne, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać kremowe, czy brązowe.

Reasumując, dobry fotel do salonu fryzjerskiego powinien pasować do jego wnętrza, być obity skórą ekologiczną, mieć różne formy regulacji, jak również nie sprawiać kłopotów podczas czyszczenia. Takie fotele można znaleźć w specjalistycznych sklepach i hurtowniach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.