Dlaczego warto korzystać z masaży?

masaż mięśni

Wymagająca praca, siedzący tryb życia, brak ruchu, stres – to wszystko przyczynia się go powstawania napięć mięśniowych, sztywnienia karku, a także negatywnie oddziałuje na naszą skórę – staje się mniej jędrna, elastyczna i sprężysta. Nie każdy ma ochotę na ćwiczenia fizyczne, a z kolei kosmetyki mają ograniczoną moc działania.

Co możemy zrobić by poczuć się lepiej, poprawić swoje samopoczucie, a także wygląd?

relaksujący masaż ajurwedyjski w poznaniuRozwiązaniem są wszelkiego rodzaju masaże. Może to być relaksujący masaż ajurwedyjski w Poznaniu, masaż stemplami ziołowymi, gorącymi kamieniami, czy masaż klasyczny. Studia masażu można znaleźć także w wielu innych miastach Polski, także każdy może skorzystać z tak wspaniałej oferty. Co daje nam masaż i jaki wybrać? Wiele zależy od tego co chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na rozluźnieniu mięśni, odstresowaniu się, a do tego odżywieniu skóry i aromaterapii to masaż według zasad ajurwedy będzie jak najbardziej odpowiedni. Wykorzystuje się przy nim różne olejki, często zapala kadzidełka, więc cały seans jest bardzo przyjemny. Warto zaznaczyć, że to masaż który może być stosowany na każdym fragmencie ciała, także na twarzy i skórze głowy. W przypadku bólu mięśni i dolegliwości kręgosłupowych warto postawić na masaż klasyczny i leczniczy. Zniweluje on ból, rozluźni zbolałe mięśnie, a przy tym zapobiegnie nawracającemu sztywnieniu mięśni.

masaż mięśni A co jeśli mamy problemy urodowe? W ofercie salonów masażu można znaleźć te o działaniu wyszczuplającym, antycellulitowym i ujędrniającym. Są idealnym dodatkiem do ćwiczeń i zdrowej diety. Obecnie bardzo popularne jest też masowanie twarzy. Może to być zabieg przeprowadzany przy użyciu dłoni, jak również różnych akcesoriów np. rollera czy płytki gua sha. Ma on na celu odprowadzenie limfy co zniweluje opuchliznę i poprawi owal twarzy, dodatkowo może wzmocnić mięsnie i zlikwidować drobne zmarszczki. Masaż skalpu z kolei na pobudzić cebulki do wzrostu włosa, dotlenić skórę, jak również działać na mięśnie. Przykładowo, zmarszczki na czole mogą robić się od słabych mięśni głowy i kręgosłupa bo tam znajduje się koniec jego przyczepu.

Podsumowując, masaż to idealna opcja na relaks i dobre samopoczucie. Już po jednej sesji poczujemy się odstresowani i wypoczęci, a przy częstszych wizytach w salonie masażu możemy także poprawić wygląd twarzy i ciała, a także zlikwidować ból i napięcie mięśni. Warto też zainwestować w akcesoria dzięki którym można wykonywać masaż w domu. może to być kwarcowy roller, bańka chińska, czy specjalne rolki z wypustkami.