Dom jednorodzinny czy mieszkanie w bloku?

projekty domów wielorodzinnych nowoczesnych

Młodość to okres w życiu, kiedy człowiek staje przed wieloma wyborami. Musi zdecydować swoich studiach, pracy i… miejscu zamieszkania. Oprócz wyboru miasta lub wsi, trzeba zastanowić się nad tym, która z opcji mieszkalnych będzie korzystniejsza – dom jednorodzinny czy mieszkanie w bloku? Szacuje się, że ponad połowa ludzi w Polsce mieszka w domach jednorodzinnych, zaś mieszkania w blokach wybiera ⅓ Polaków.

Projekty nowoczesnych bloków

projekty domów wielorodzinnych nowoczesnychNajmniej popularne są domy w zabudowie, w których mieszka ledwie 5% populacji Polski. Domy jednorodzinne skradły serca wielu ludzi, głównie ze względu na ogrom możliwości przy projektowaniu i budowaniu takiego budynku. Do budowy można wykorzystać różne materiały, w tym drewno, cegły, a nawet stary beton pochodzący z odzysku. Dalece rozwinięta technologia pozwala na wybudowanie domu marzeń – o dowolnym kształcie i wielkości, a także w niemal 100% ekologicznego. Domy wielorodzinne natomiast kojarzone są przeważnie ze starymi blokami budowanymi z wielkiej płyty jeszcze w czasach PRL. Cienkie ściany, przez które słychać nawet spokojną rozmowę są bardzo uciążliwe, zwłaszcza dla muzyków i osób pracujących w domu. Małe, ciasne balkony, otoczone zardzewiałą barierką, na których w dodatku ledwo zmieści się jedno krzesło i ciągłe odgłosy wiertarki dochodzące z mieszkania wiecznie remontującego coś sąsiada…

projekty domów wielorodzinnych nowoczesnychWspółcześnie budowane bloki całkowicie odchodzą od tego nudnego i mało porywającego wzorca. Przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, firmy architektoniczne potrafią stworzyć naprawdę atrakcyjne projekty domów wielorodzinnych nowoczesnych. Obecnie ściany większości nowoczesnych bloków mieszkalnych są wygłuszone, dzięki czemu obecność sąsiadów jest niemal niezauważalna. Innowacyjne balkony imitujące miniaturowy ogród są rozmieszczone tak, by zapewniały maksymalną prywatność, dzięki czemu wypoczynek na świeżym powietrzu staje się naprawdę przyjemny. Warto pomyśleć również o innych korzyściach mieszkania w bloku. Dzięki ogrzewaniu miejskiemu nie trzeba martwić się o opał na zimę, nie trzeba również odśnieżać podjazdu, zaś latem nie jest konieczne koszenie ogródka. Dlatego też coraz więcej młodych ludzi decyduje się na kupno mieszkania w domu jednorodzinnym zamiast budowę własnego budynku mieszkalnego.

Społeczeństwo w Polsce jest podzielone na miłośników wygodnego mieszkania w bloku oraz miłujących swobodę życia w domu jednorodzinnym. Bez wątpienia każda z tych możliwości ma swoje niepodważalne plusy i minusy, a to, które z nich są przeważające, zależy jedynie od indywidualnych preferencji każdego człowieka.