Dlaczego zamszowa listonoszka jest lepsza od shopper bag?

torebki zamszowe listonoszki

Ile może ważyć damska torebka? Średnio jest to około 2,5 kilograma, choć w ekstremalnych przypadkach, kiedy po pracy udamy się na zakupy spożywcze, by wykarmić czteroosobową rodzinę czy prosto z uczelni wybieramy się na siłownię i w torebce mamy odpowiednie buty i duża butelkę wody, waga ta znacząco wzrasta.

Torebki z zamszu

torebki zamszowe listonoszkiJednak nawet zakładając optymistycznie, że nie przekroczyłyśmy średniej , noszenie na ramieniu 2,5 kilogramowego ciężaru przez większą część dnia może nadmiernie obciążyć kręgosłup, a w długofalowym efekcie wpłynąć na wystąpienie wady postawy. Do dorzucania kolejnych, zbędnych elementów do damskiej torebki z pewnością zachęca nas jej rozmiar. Jeśli jesteśmy zwolenniczkami ogromnych shopper bag czy niezwykle pojemnych torebek-worków, pokusa dorzucenia kolejnych rzeczy na wszelki wypadek jest zdecydowanie bardziej prawdopodobna. Dlatego tak duże egzemplarze lepiej odłożyć na dno szafy, by bezpiecznie przeczekały do lata, gdzie idealnie sprawdzą się w roli torby na plażę, a na co dzień postawmy na zdecydowanie mniejsze egzemplarze, na przykład oryginalne torebki zamszowe listonoszki.

torebki zamszowe listonoszkiIch ograniczone rozmiar sprawi, że weźmiemy ze sobą tylko to, co naprawdę okaże się niezbędne, a ponadto regularnie będziemy musiały dokonywać selekcji zawartości w celu zaoszczędzenia miejsca, zatem wyeliminujemy ryzyko nieświadomego noszenia na ramieniu zawieruszonej w czeluściach damskiej torebki wiertarki. Fason listonoszki, zwłaszcza tej wykonanej z eleganckiego zamszu, jest niezwykle wdzięczny i sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również w przypadku bardziej oficjalnych stylizacji. Do takiego modelu z pewnością zmieszczą się wszystkie rzeczywiście niezbędne przedmioty, takie jak telefon, portfel (w tym przypadku wybierzemy ten mniejszy, który zapobiegnie gromadzeniu niepotrzebnych paragonów czy kart lojalnościowych), kluczyki do mieszkania czy samochodu, chusteczki higieniczne i pomadka ochronna do ust. Zwykle taki zestaw jest nam naprawdę potrzebny, a wszystko co ponadto stanowi zbędny ciężar na naszym ramieniu.

Nawet, jeśli zaistnieje potrzeba zabrania ze sobą większej ilości rzeczy danego dnia, wówczas bez problemu możemy skorzystać z pomocy składanej ekologicznej torby, którą również warto mieć w stałym wyposażeniu naszej listonoszki, by w razie nieplanowanej wizyty w sklepie spożywczym, móc bez żadnego problemu i konieczności kupowania plastikowych siatek przynieść do domu poczynione po drodze zakupy, a wszystko to z korzyścią dla naszego zdrowia i samopoczucia.