Boundless Tera — polecany vaporizer konwekcyjny

vaporizer boundless tera

Przeanalizowanie rynku waporyzatorów pozwala na stwierdzenie, że zależnie od upodobań użytkowników istnieją różne metody podgrzewania suszu. W takiej sytuacji może wyróżnić trzy rodzaje tego procesu; konwekcyjny, kondukcyjny i łączący obie pierwsze — hybrydowy. Wśród fanów konwekcji, uznawanej za najbardziej praktyczną i oszczędną formę grzania mieszanek do inhalowania, to Boundless Tera jest uznawany za godnego przedstawiciela tej grupy vaporizerów.

Niezawodna konwekcja w waporyzatorze

vaporizer boundless teraMetoda konwekcyjna, stosowana w dużej grupie waporyzatorów, odznacza się możliwością inhalacji w każdym momencie użytkowania urządzenia. Dzieje się tak, ponieważ technika ta opiera się na przepływie gorącego powietrza przez komorę, z umieszczonym w niej suszem. Pozwala to na zapobieganie przypalania się mieszanki, co czasem może mieć miejsce w układach kondukcyjnych. Dodatkowo niektórzy preferują właśnie taką metodę podgrzewania mieszanki, ponieważ konwekcja oszczędza susz, a to za sprawą podgrzewania go wyłącznie w momencie zaciągnięcia się. W przypadku zastosowania kondukcji susz jest podgrzewany przez cały czas trwania sesji, co znacznie przyspiesza jego zużycie. Wspomniany, polecany vaporizer Boundless Tera zapewnia znakomity przedział temperatur, zależnie od używanego materiału do inhalacji. Odpowiednia temperatura dla suszu mieści się między 60 a 220°C, natomiast dla koncentratów — sięga aż do 260°C.

vaporizer boundless teraWaporyzator ten jest wykonany z odpornego na uszkodzenia tworzywa, w kolorze czarnym. Dodatkowo posiada ergonomiczny kształt, dlatego idealnie układa się w dłoni. Posiada także w zestawie dwa ustniki do wyboru — szklany bądź plastikowy. Co ciekawe, do omawianego vaporizera dołączony jest również adapter wodny, co umożliwia podłączenie go do bonga. Boundless Tera pozwala na uzyskanie zrównoważonego smaku pary i jej odpowiedniej gęstości. Należy przy tym pamiętać, że do każdego konwekcyjnego vaporizera, należy przygotowywać susz o większych frakcjach, ponieważ pozwoli to na stopniowe uwalnianie się smaku i aromatu. Zbyt mocne rozdrobnienie mieszanki mogłoby negatywnie wpływać na jakość otrzymanej pary. Co więcej, wpłynęłoby to na zbyt dużą intensywność smaku podczas pierwszych inhalacji, czego warto unikać. Wśród wielu osób, które wapują, można znaleźć wielu entuzjastów urządzeń konwekcyjnych.

Pomimo że to kondukcja, czyli bezpośrednie ogrzewanie komory z suszem jest bardziej tradycyjne, to właśnie konwekcyjne waporyzatory są często stosowane przez wieloletnich użytkowników. Ponieważ na początku nauki zazwyczaj wapujemy podczas wspólnych sesji, tak z czasem każdy podchodzi do tego bardziej indywidualnie, a dzięki konwekcji można zaciągnąć się w każdym miejscu i o każdej porze.