Atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne w Łodzi

zajęcia pozalekcyjne

Szacuje się, że na zorganizowane zajęcia pozalekcyjne uczęszcza dziś nawet co trzecie dziecko w Polsce. Zajęcia te są bardzo popularne zwłaszcza w dużych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków czy Łódź, w których funkcjonuje wiele renomowanych placówek edukacyjnych. Na jakie zajęcia rodzice zapisują dziś najchętniej swe pociechy?

Zajęcia po lekcjach szkolnych

zajęcia pozalekcyjneOgromną popularnością cieszą się dziś niewątpliwie początkowe kursy z języków obcych, których oferta dostosowana jest do konkretnych grup wiekowych. W czasach, w których język angielski stał się już wręcz językiem bazowym, rodzice dokładają wszelkich starań by ich dziecko uczyło się nowych języków już od najmłodszych lat. Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się dziś zwłaszcza kursy z języka niemieckiego, włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Bardziej ambitni rodzice mogą zapisać swoje pociechy również na podstawowy kurs języka chińskiego bądź szwedzkiego, duże szkoły językowe adresują bowiem swoją ofertę już do dzieci w wieku przedszkolnym. W prawidłowym rozwoju dziecka bardzo pomagają również zajęcia fizyczne. W myśl zasady – dbaj o higienę duszy i ciała, rodzice zapisują więc swoje dzieci również na zajęcia z rytmiki, baletu lub sportów zespołowych.

zajęcia pozalekcyjneZabawy taneczno-muzyczne zadbają o kondycję naszego dziecka oraz sprawią, że jego ruchy będą znacznie bardziej skoordynowane. Warto również pamiętać o tym, że zajęcia sportowe pozwolą również utrzymać ciało dziecka w zdrowej kondycji – dzięki temu u naszego malucha nie wystąpią wady postawy oraz nadwaga, która z biegiem lat może przerodzić się w niebezpieczną otyłość. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że wiele dzieci uczęszcza dziś również na korepetycje z przedmiotów, które przysparzają im trudności. Rodzice zdecydowanie najczęściej zapisują swe dzieci na dodatkowe zajęcia wyrównawcze z matematyki oraz języków, sporym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza korepetycje językowe z lektorem, podczas których dziecko prowadzi rozmowy w języku obcym. Zajęcia pozalekcyjne oferują zarówno placówki państwowe, jak i prywatne. Zajęcia pozalekcyjne w Łodzi oferuje dziś wiele szkół prywatnych, które adresują swoje zajęcia już do zaledwie kilkumiesięcznych dzieci.

Standardowe zajęcia pozalekcyjne trwają około 45 minut, cena owych zajęć jest natomiast ściśle uzależniona od danej placówki. Pamiętajmy jednak o tym, że dodatkowe zajęcia dydaktyczne wpłynął pozytywnie na umiejętności naszego dziecka, które dzięki temu będzie znacznie szybciej przyswajać wiedzę.