Pobyt w sanatorium

Pobyty lecznicze

Jedno z najbardziej znanych polskich uzdrowisk mieści się w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to miejscowość wyspecjalizowana w leczeniu kuracjuszy cierpiących na różnorodne schorzenia. Są wśród nich problemy ginekologiczne, diabetologiczne czy ortopedyczne. Miejscowość słynie także z leczenia otyłości, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Turnus leczniczy dla seniora

Pobyty lecznicze Od wielu lat popularność tego miejsca nie słabnie. Pobyty lecznicze w Ciechocinku dla seniorów cieszą się zasłużoną sławą. W trakcie kilkutygodniowego turnusu osoby 60+ mogą w znaczny sposób podreperować swój stan zdrowia. Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Zdrowia koszt dopłaty jest niewielki. Pod tym względem Polska jest jednym z nielicznych krajów w Unii Europejskiej, która swoim obywatelom w podeszłym wieku taką możliwość. W trakcie wielodniowego pobytu można korzystać z infrastruktury sanatoryjnej. Są to w szczególności urządzenia, na których wykonywane są zabiegi medyczne. Przebieg, ilość oraz rodzaj takich działań, są ustalane indywidualnie z każdym pacjentem. Podczas wypoczynku korzysta się także z posiłków, które są serwowane na miejscu. Osoby, które cierpią na cukrzycę czy problemy żołądkowe, mogą liczyć na indywidualnie dobrany jadłospis.

Pobyty lecznicze Pozwoli to na właściwe odżywienie organizmu, dzięki czemu będzie miał on siłę na regenerację. Z uwagi na lokalny klimat, w Ciechocinku często realizowane są zabiegi z wykorzystaniem naturalnych, lokalnych składników. Należą do nich różnorodne kąpiele takie jak solankowe czy hydromasaże. Do najpopularniejszych aktywności należą także inhalacje, które można odbyć w trakcie spacerów dookoła tężni. Klimat, jaki panuje na pobliskim terenie jest mocno zbliżony do morskiego. Wynika to z dużej ilości mikroelementów, które są zawarte w powietrzu powstającym podczas stężania solanki. Bardzo często pobyt w tym miejscu jest zalecany osobom, które cierpią na różnorodne choroby górnych dróg oddechowych. Może to być chociażby astma czy zapalenie oskrzeli. Tutejsze powietrze może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia osób, które borykają się z nieżytem nosa czy gardła. Jest to miejsce polecane dla rekonwalescentów po przebytych operacjach np. usunięcia krtani. Miejsce pobytu kuracjusza musi być dopasowane do chorób, z którymi zmaga się jego organizm. W trakcie kilkutygodniowego turnusu można w komfortowych warunkach zadbać o swoje zdrowie.

Dzięki temu, wraca się do domu w lepszym stanie. Będzie to ogromne wsparcie w radzeniu sobie z chorobami przewlekłymi. Na miejscu o komfort pacjenta dba wykwalifikowana obsługa, która zapewnia każdemu kuracjuszowi opiekę medyczną na wysokim poziomie.