Materace dla psów – podstawowa charakterystyka

materac dla psa

Domowe psy potrafią spędzać w swoich legowiskach większość dnia. Należy zadbać, aby te miejsca były wygodne i przyjazne, a jednocześnie trwałe. Materac dla psa może być jedno- lub dwustronny, co ułatwia utrzymanie go w dobrym stanie. Materac powinien być wykonany z materiału, który będzie prosty w czyszczeniu z sierści oraz resztek jedzenia. Kolorystyka materaca może być dopasowana do pomieszczenia, w którym będzie się on znajdował.

Wygodny materac dla psa, czyli jaki?

materac dla psaNa materac nakłada się specjalny ochronny pokrowiec, żeby zabezpieczyć go przed zniszczeniem. We wnętrzu materaca znajduje się wodoodporna powłoka wewnętrzna, która pomaga w utrzymaniu odpowiedniej higieny legowiska. Materac stosuje się samodzielnie, z poszewką lub jako wypełnienie pokrowca. Tkanina o wysokiej wytrzymałości zapewnia ochronę przed zadrapaniami i pogryzieniami. Materace dla psów wykonuje się z pianki silikonowej i gąbki poliuretanowej. Pianką silikonową wypełnia się boki, żeby wzmocnić konstrukcję materaca. Pies może korzystać z materaca we wnętrzu mieszkania, a także na zewnątrz. Rogi materaca zaokrągla się lub pozostawia ostre. Rozmiar materaca zależy od tego, jak duży pies będzie z niego korzystał. Z dużych materaców mogą komfortowo korzystać także mniejsze zwierzęta domowe. Każdy wytrzymały i wygodny materac dla psa powinien być wykonany z materiału hydrofobowego.

materac dla psaCzyszczenie materaca może odbywać się ręcznie lub w pralce. Podczas prania nie należy przekraczać 30 stopni Celsjusza. Wskazane jest ustawienie programu do prania tkanin delikatnych. Minimalna wysokość materaca to 4-6 cm – wystarczająco, aby odizolować psa od zimnego podłoża i zapewnić mu komfortowy wypoczynek. Schorowane i starsze psy mogą wypoczywać na materiałach ortopedycznych. Taki materac wykonuje się z pianki, która dopasowuje swój kształt do ciała psa. Materace są odpowiednie dla wszystkich ras psów. Przed przemieszczaniem się materaca chronią gumowe wypustki znajdujące się na spodniej stronie. Dodatkowy komfort może zapewniać zamszowa warstwa wierzchnia. Na krótszym boku materaca można znaleźć uchwyt do jego przenoszenia. Materace pozbawione pokrowców posiadają poszewki wykonane z pluszu lub mikrofibry. Dostępna jest szeroka paleta kolorów oraz wzorów.

Istotne jest zapewnienie psu komfortu, ale też utrzymanie właściwej higieny jego legowiska, co jest możliwe dzięki hydrofobowym materiałom. Nie nasiąkają one wodą i zapachem. Materac może chronić psa przed pchłami oraz kleszczami. Jedną z ważniejszych cech materaców dla psów jest wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.