Kiedy skorzystać z prywatnego żłobka?

W żłobkach zwykle znajdują się dzieci w wieku poniżej 3 lat. Są więc jeszcze bardzo małe i potrzebują dużo opieki. Niektóre nawet nie zaczęły jeszcze załatwiać się do nocnika. Trzeba więc zmieniać im pampersy. Dobry żłobek powinien więc być bogato wyposażony w przewijaki, łóżeczka, w których małe dzieci mogą przespać się podczas leżakowania lub po posiłku, lub też po prostu w razie potrzeby odpoczynku. Jeśli rodzina, w której właśnie urodziło się dziecko lub dzieci, jest nastawiona na karierę zawodową i mieszka na południu Polski, warto pomyśleć o wysłaniu malucha do żłobka.

Prywatny żłobek – warto czy nie?

Rodzice często długo poszukują odpowiedniego miejsca dla swojej pociechy, jeżdżąc i sprawdzając warunki panujące w placówkach. W końcu znajdują dobry żłobek prywatny W Wieliczce są żłobki, które mają odpowiednie warunki dla rozwoju malucha. Przed dopuszczeniem ich do rozpoczęcia działalności muszą bowiem przejść rozmaite kontrole sanitarne itp., na podstawie których wydana zostaje później opinia uprawnionych do tego osób o dopuszczeniu obiektu do funkcjonowania. Zapisując dziecko do prywatnego żłobka, trzeba liczyć się z tym, że na samym początku przy zapisie dziecka, należy uiścić opłatę wstępną, która wynosi zwykle około tysiąca złotych. Przeznaczana jest na środki higieniczne, pościel, nocnik, przybory plastyczne, tj np.: kredki, flamastry, bloki rysunkowe, kolorowe wycinanki, a także drobne prezenciki dla malucha przy okazji jakichś świąt. Wysokość tej opłaty, a także inne wewnętrzne zasady, panujące w placówce oświatowej, zależą od żłobka, a także od cen na rynku, w jakich pracownicy robiący zakupy mogą kupić poszczególne przedmioty, które są niezbędne w takim miejscu.

wyprawka niemowlęcaŻłobki prywatne to w wielu miastach nowość, podobnie jak każde żłobki. Kiedyś to matki zajmowały się bowiem dziećmi, a ojcowie pracowali. Sytuacja na świecie zmienia się, dlatego tworzone są prywatne żłobki, aby odpowiadać na pojawiające się w społeczeństwie potrzeby. Wysłanie dziecka do żłobka jest korzystne zarówno dla malca, jak i dla rodziców. Dorośli mogą swobodnie pracować lub uczyć się, jeśli jeszcze np. studiują, a dzieci od najmłodszych lat przebywają wśród rówieśników, dzięki czemu zdobywają śmiałość i pewność siebie. Dzieci, których rodzice nie wysłali do żłobka czy później do przedszkola, bywają wycofane, nie potrafiąc zorganizować się wśród rówieśników. Dobry prywatny żłobek zapewni dziecku rozrywkę, nakarmi, napoi i wspomoże rodziców w wychowaniu, a także nauczy dzieciaka współpracy z rówieśnikami. Ponadto można być pewnym, że w miejscu takim pracuje kadra pedagogów z doskonałym podejściem do dzieci.

Po więcej informacji zapraszamy na www.kubusiprzyjaciele.eu.