Jak wykonać manicure – lakier, ozdoby i inne

paznokcie pomalowane lakierem

Wykonanie perfekcyjnego manicure wymaga sporo czasu i umiejętności. Osoby mniej doświadczone poprzestają na stosowaniu zwykłych lakierów, tych z brokatem, czasem decydują się na tanie naklejki, które można kupić w drogerii. Jednak im więcej pracy w to włożymy, tym łatwiej na paznokciach stworzymy prawdziwe cuda.

Jak wykonać dobry manicure nawet w domowych warunkach?

manicure Przede wszystkim trzeba dobrze wypielęgnować same paznokcie. Powinny być równo obcięte, mieć spiłowaną na gładko krawędź, a także gładką płytkę. Dzięki temu manicure będzie dobrze wyglądał, a lakier będzie dobrze się trzymał. Warto zadbać też o wygląd skórek. Te o bokach paznokci można zabezpieczyć oliwką. Dzięki temu będą one miękkie, a jeśli przez przypadek dotkniemy je pędzelkiem to lakier szybko możemy zetrzeć patyczkiem higieniczny, czy chusteczką. Natomiast skórki przy wale paznokciowym można usunąć specjalnymi żelami zmiękczającymi lub drewnianym, długim patyczkiem. Polecany lakier do paznokci vinyl lub inny najlepiej nakładać dwukrotnie. Wtedy zapewnione będzie maksymalnie krycie lakieru, nawet tego o jasnym kolorze – takie lakiery często mają słabsze pigmenty. Dla osób o słabszych lub łatwo odbarwiających się paznokciach polecana jest specjalna baza wygładzająca i wzmacniająca. Ma formę bezbarwnego lakieru, nakłada się jej jedną warstwę przed lakierem.

paznokcie pomalowane lakieremZ kolei do wykończenia stosuje się tak zwany top coat, czyli lakier nawierzchniowy. On też jest przeźroczysty, zwykle błyszczący, choć są też wersje matowe. Ma on za zadanie zabezpieczyć lakier przez odpryskiwaniem i zarysowaniami. Osoby bardziej doświadczone w kwestii manicure mogą nie tylko malować paznokcie, ale także je ozdabiać. Można to robić na wiele sposobów. Najłatwiejszy z nich to stosowanie lakierów z cienkim pędzelkiem lub naklejki bądź folie transferowe. Te pierwsze często sa brokatowe, więc dają wspaniały efekt przy małym nakładzie pracy. Wystarczy zrobić na paznokciu kreskę czy zygzak i od razu manicure wygląda lepiej. Z kolei naklejki i folie pozwolą na uzyskanie wzorów kwiatowych, serduszek, czy kratki. Naklejka zwykle jest mniejszą ozdobą, z kolei folię nakłada się na całość paznokcia. Do zdobień wykorzystuje się też diamenciki, perełki, czy nawet aerografy.

Jak widać wykonanie manicure nie jest trudne, trzeba jedynie mieć ze sobą odpowiedni sprzęt i znać swoje umiejętności. Na początek warto postawić na klasyczny, zwyczajny manicure, a z czasem próbować eksperymentować z foliami, brokatami, czy ozdobami przestrzennymi.