Jak wybrać dobry krem do twarzy?

kobiety - dbanie o twarz

Jedną z podstaw pielęgnacji twarzy, obok oczyszczania, jest nawilżanie skóry. Dobrze nawilżona, odżywiona, nawodniona cera będzie elastyczna, jędrna, gładka, wolna od suchych skórek, a do tego będzie miała naturalny glow. Dlatego też kremy do twarzy należy nakładać po każdym myciu skóry, zarówno rano, jak i wieczorem. Potem można dobrać do pielęgnacji celowe serum, czy preparat punktowy, by zapewnić sobie efekt wow.

Jakie wyróżniamy kremy?

najlepszy wegański krem nawilżającySą te na dzień i na noc, nawilżające i matujące, często z oznaczeniami wiekowymi. Po jaki sięgnąć? Jak wybrać odpowiedni krem? Bezpiecznym wyborem będzie na pewno najlepszy wegański krem nawilżający o lekkiej konsystencji. Taki krem nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, szybko się wchłania, nie zostawia tłustego filmu na skórze. To idealna opcja dla osób o cerze normalnej, mieszanej czy wrażliwej. Lekka formuła sprawi, że cera nie będzie się wyświecać, a makijaż będzie dobrze ,,leżał” na skórze. Młode osoby często sięgają po kremy matujące o żelowej konsystencji. Nie zawierają one olejów i maseł, dzięki czemu ma się gwarancję że nie zapchają porów i nie doprowadzą do tworzenia się zmian trądzikowych. Sprawdzą się one także dla innych cer na okres letnich upałów.

kobiety - dbanie o twarz Idealnie współgrają z matującymi podkładami i pudrami. Warto jednak pamiętać by kupić wtedy odżywczy krem na noc, by nie przesuszyć cery. Cery dojrzałe powinny z kolei być mocniej nawilżone. Przydatne będą tu kremy bardziej okluzyjne, poprawiające napięcie skóry. Często są to preparaty z peptydami które napinają skórę, z re tinolem mającym działanie odmładzające, jak również bogate w oleje kóre uzupełniają lipidy i wzmacniają barierę hydrolipidową. Po takie bogatsze kremy warto sięgać także zimą, w czasie mrozów. A co będzie odpowiednie dla osób z cerą naczyniową, podrażnioną czy też wrażliwą? Tu dobre będą kremy nawilżające o satynowym wykończeniu, zawierające takie składniki jak np. witamina C, rutyna, wyciąg z kasztanowca, czy kwas laktobionowy. Mają one na celu niwelowanie rumienia, uszczelnianie naczyń krwionośnych, jak również wzmacnianie cery, tak by uchronić jej naturalne mechanizmu obronne.

Znalezienie dobrego kremu nawilżającego nie jest łatwe, jednak warto poświęcić nieco czasu na jego poszukiwania. Dzięki właściwemu kosmetykowi nasza cera będzie wyglądać pięknie i zdrowo, a my będziemy czuć się fantastycznie, pewni siebie. W dobrych drogeriach na pewno znajdziemy coś co spełni nasze oczekiwania w stu procentach.