Jak przygotować się do portretu biznesowego?

fryzjer

Sesja biznesowa to nic innego jak profesjonalne zdjęcia danych osób dopasowane do potrzeb wizerunkowych. Mają one określony charakter i cel. Mają zaciekawić odbiorcę i sprawić, że to właśnie jego firmę wybierzemy, albo usługę, którą się u niego wykonuje.

Jak dobrze przygotować się do takiej sesji?

portret biznesowyTo mogą być np. zdjęcia w mediach społecznoościowych Pani, która jest stylistką paznokci — zdjęcie będzie zrobione wtedy w gabinecie, razem z całym sprzętem ułożonym w porządku. Pani będzie się uśmiechała i miło zachęcała nas do skorzystania z jej usługi. Oczywiście taka sesja to nie lada wyzwanie i trzeba się do niej wcześniej nieco przygotować. Jak to zrobić? Aby dobrze zaprezentować się na zdjęciach, wybierzmy ubrania stonowane kolorystycznie. Stroje nie powinny posiadać świecących nadruków lub ozdób rozpraszających wzrok. No, chyba że chcemy zareklamować swój cyrk, tutaj jeszcze to przejdzie. Do zdjęć biznesowych trzeba ubrać się w taki sposób, aby być w zgodzie z dress-codem, ale także czuć się w miarę swobodnie. To daje dodatkowy komfort przed obiektywem i pierwszą sesją w tym klimacie. Profesjonalnie wykonany portret biznesowy ma zatrzymać uwagę i zaprezentować zbiór cech cennych w życiu zawodowym. Na zdjęciach zagniecenia są bardzo widoczne, więc dobrze, aby wyprasowany strój przetransportować na sesję w specjalnym wieszaku.

fryzjerPrzed sesją warto też skorzystać z fryzjera — dotyczy się to zarówno Pań jak i Panów. Oczywiście trzeba dodać osobne uwagi do kobiet. Odradzane są bluzki z krótkim rękawkiem i dużym dekoltem. Ubrania powinny być stonowane, a nie krzykliwe — powinny posiadać nie więcej niż 3 kolory. Ważne, aby poszczególne części garderoby współgrały ze sobą. Jeśli nie mamy pewności czy strój jest odpowiedni, warto wziąć dodatkowo dwa komplety. Przy sesji zdjęciowej wyjdzie jakie ubrania bardziej do nas podpasywały. Dla kobiet idealnym rozwiązaniem będzie koszula i marynarka, do tego spódnica ołówkowa i ładne buty. Jeśli chodzi o Panów wybierając koszulę, należy unikać prążków, pasków i kratek — nie wyglądają korzystnie na portrecie biznesowym. Dobierając krawat należy pamiętać, by był on w jednolitym kolorze. Zbyt krzykliwy krawat przy stonowanej marynarce, nie będzie prezentował się dobrze. Najlepiej na zdjęciach prezentują się szare lub granatowe garnitury w każdym odcieniu.

Jak widać wybór odpowiedniego ubrania na taką sesję to ważna rzecz. Najlepiej przygotować sobie go wcześniej przed sesją, niż na dzień przed biegać i szukać ubrań. Starannie dobrany strój sprawi, że będziemy prezentować się schludnie i profesjonalnie. Ubrania powinny być nie tylko eleganckie, ale i odpowiednio dopasowane do sylwetki, żeby podkreślać jej atuty.