Idealne tkaniny na poduszki ogrodowe

Nadeszła wiosna i wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim czas kiedy najchętniej będziemy przebywać na świeżym powietrzu. Poduszki ogrodowe to ten element wyposażenia mebli, który decyduje o komforcie wypoczynku i może się zużywać.

Jakie tkaniny nadają się na poduchy ogrodowe?

Czymże był by ogród bez mebli wypoczynkowych umożliwiających relaks i podnoszących komfort użytkowania. To właśnie odpowiednie meble ogrodowe i dopasowane tkaniny ogrodowe są podstawą kącika relaksu na świeżym powietrzu. Tkanina na meble ogrodowe jest dużo bardziej wytrzymała, nie niszczy się i nie brudzi tak łatwo jak zwykłe meble tapicerowane. Jeśli chodzi o grube tkaniny na poduchy ogrodowe wcale nie muszą być nudne wręcz przeciwnie wyróżniać się mogą ciekawym designem. Meble ogrodowe to jedno, ale równie niezbędne są poduszki. Są miękkie, przytulne, a do tego atrakcyjne dla oka. Tkanina na poduszki ogrodowe powinna być wytrzymała i odporna. Wybór materiału na poduszki jednak w dużej mierze zależy od tego czy poduszki będą stale na zewnątrz czy będziemy je zabierać do domu. W tym pierwszym przypadku musimy wybierać materiał wodoszczelny. W przeciwnym razie z naszych pięknych dekoracji nie zostanie zbyt wiele.

Inaczej wyglądać będzie sytuacja jeśli będziemy zabierali każdego dnia poduszki do pomieszczenia. Wtedy możemy zaszaleć i postawić na ulubioną tkaninę. Wybór materiałów jest ogromny, najczęściej klienci wybierają miękkie tkaniny takie jak Minky i Dot lub charakterystyczny zwierzęcy wzór jak Animals. Musimy pamiętać aby materiały z tkaniny obiciowej nie przebywały za długo na zewnątrz w czasie upałów czy wysokiej wilgotności powietrza. Tradycyjne tkaniny obiciowe nie poradzą sobie z warunkami atmosferycznymi. Meble ogrodowe często są dość twarde, dlatego by zwiększyć komfort użytkowania trzeba zadbać o odpowiednie wypełnienie. Odpowiednią podstawą jest pianka tapicerska. Jest niezbędna we wszystkich poduchach ogrodowych. Choć jej nie widać to gwarantuje, że bez niej ból pleców dopadnie nas już od pierwszej minuty kontaktu z wybrakowaną poduchą. Kiedy mamy już gąbkę tapicerską to możemy przejść do wyboru materiału wierzchniego. Aby tkanina przetrwała lata należy wybrać właściwy materiał na poduchy ogrodowe, siedziska, huśtawki. Tkanina na poduchy powinna spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim powinna być w stanie przetrwać trudne warunki atmosferyczne. Materiał na poduchy ogrodowe musi być wytrzymały i odporny na częste użytkowanie. Odporność na plamy i zanieczyszczenia to kolejny warunek jaki powinny spełniać tkaniny przeznaczone na poduchy. Warto też uwzględnić aby materiał był również odporny na pazury, gdy mieszkamy z psem lub kotem Każdy chce by jego ogród wyglądał jak najpiękniej. Właśnie z tego powodu podczas kupowania dodatków ogrodowych kieruje się w głównej mierze ich wyglądem, a to błąd zwłaszcza w przypadku poduszek ogrodowych. Warto pomyśleć o tym z czego mają być wykonane, jaki mają mieć rozmiar oraz typ budowy. Te trzy parametry mają kluczowy wpływ na ich jakość i użyteczność.

Po poduszki i tkaniny zapraszamy na www.sklep.ampo.pl.