Zapachowe produkty do domu

zapachy świec

Różany, lawendowy, ciasteczkowy, czy korzenny – między innymi takie aromaty mogą mieć produkty zapachowe stosowane we wnętrzach. W sklepach znajdziemy mnóstwo ciekawych towarów, dających zarówno trwały efekt, jak i stosowanych jednorazowo w celu odświeżenia powietrza. Na jakie produkty warto postawić, tak by być zadowolonym w pełni z efektów i nie żałować zakupu?

Postaw na sprawdzone rozwiązania!

świece zapachoweNa pewno największą popularnością cieszą się świece różnego typu. Są to zapachowe świeczki handmade z wosku sojowego lub pszczelego, jak również tańsze świece parafinowe. Ich zapach zaczyna się roznosić po odpaleniu knota i utrzymuje się przez jakiś czas po jego zgaszeniu. Pod wpływem ciepła wosk zaczyna się topić i uwalniać aromat. Świece naturalne są droższe, ale też ekologiczne i bezpieczne – nie wydzielają szkodliwych substancji podczas spalania. Dodatkowo mogą mieć drewniany knot, który przyjemnie trzaska podczas palenia, jak drewno w kominku. Świece parafinowe są tańsze, ale nie mają takiego aromatu, ponadto po zgaszeniu zaczyna się unosić nieprzyjemny zapach. Warto zaznaczyć, że świece zapachowe to przede wszystkim te w szkle, rzadziej w kształcie walca, choć zdarzają się też pachnące tealighty czyli małe świeczki do kominków zapachowych.

zapachy świecDruga zapachowa opcja to woski. Także mogą być naturalne i sztuczne, dodatkowo mają ciekawe formy np. tabliczki czekolady, kuleczek, czy serduszek. Kładzie się je na górze kominka zapachowego, a pod spód kładzie wspomniane tealighty. One podgrzewają kominek i sprawiają że wosk się topi. Trzeci wariant to patyczki zapachowe i kadzidełka. Mają podobną formę czyi długich patyczków, zwykle z bambusa lub rattanu. Mogą być proste lub zakręcone. Wkładane są do szklanego flakonika wypełnionego pachnącym płynem – patyczek to zasysa i oddaje zapach, z kolei kadzidełka się podpala. Dają one stały, bardzo intensywny zapach. Jeśli jednak zależy nam na odświeżeniu powietrza czy też na tym by czuć zapach na poduszce czy kołdrze t warto zainwestować w perfumy do wnętrz lub mgiełki. Spryskuje się nimi poszewkę, ręczniki, czy po prostu powietrze. Zwykle mają lepsze składy i przyjemniejsze zapachy niż klasyczne odświeżacze w sprayu, stosowane w łazienkach.

Warto wspomnieć też o elektrycznych i ręcznych dyfuzorach zapachowych, czy odświeżaczach żelowych. Jak widać jest wiele opcji w temacie utrzymania ładnego zapachu w pomieszczeniu. Świece, woski, kadzidełka, czy mgiełki będą do tego idealne. Trzeba jedynie wybrać odpowiedni zapach i użyć produktu w wybranym przez nas pokoju.