Konsultant ślubny – czym się zajmuje?

konsultant ślubny podkarpackie

Organizacja ślubu to bardzo trudne i stresujące zajęcie. Trzeba ogarnąć mnóstwo rzeczy, od wyboru sali i sukni ślubnej, przez kwiaty, muzyków, kończąc na zaproszeniach dla gości. Zajmuje to sporo czasu, którego zwykle nie mamy pod dostatkiem. W dodatku trzeba pilnować budżetu, tak by nie zbankrutować na weselu.

Czy jednak jesteśmy skazani na samodzielne próby ogarnięcia tego bałaganu?

konsultant ślubnyOkazuje się, że nie. Konsultant ślubny w podkarpackim lub innym województwie z pewnością nam pomoże w tym względzie. Na czym polega pomoc i jakie opcje mamy do wyboru? Zwykle konsultanci oferują różne pakiety, w zależności od tego czym my chcemy się zająć, a co chcemy powierzyć ekspertowi. Są tacy, którzy chcą się zająć wyłącznie rzeczami osobistymi, czyli wyborem ubrania, makijażu, bukietu, jak również zaproszeń dla gości. Natomiast kwestie organizacyjne, związale z salą, muzykami, fotografem czy jedzeniem przekazuje ekspertom, którzy jedynie pokazują wybór do ostatecznej akceptacji. Jednak negocjacją terminów, cen, czy godzin obsługi zajmuje się konsultant. Problemy nastręczają także śluby i wesela plenerowe. Są one w Polsce na razie mało popularne, w związku z czym jest mało informacji na temat tego jak się je organizuje. Konsultant doskonale orientuje się w przepisach prawa, wie gdzie można planować zabawę oraz jak stawia się konstrukcje namiotowe.

konsultant ślubny podkarpackieStworzy przestrzeń weselną dopasowaną do otoczenia, a także komfortową dla uczestników wesela. Dlatego też zatrudnienie konsultanta ślubnego do wesela plenerowego będzie dobrym rozwiązaniem. Problematyczne są też wesela miedzynarodowe. Tu ważne jest nie tylko to, czy dana osoba jest fachowcem w swojej dziedzinie, ale także to, czy umie mówić w języku obcym. Liczba muzyków czy filmowców zostanie znacząco zawężona, a ich poszukiwania utrudnione. W dodatku trzeba zapewnić urzędnika czy księdza który odprawowi uroczystość w danym języku. Konsultant na pewno będzie wiedział jak to zrobić. Dobry specjalista poradzi sobie nawet z kompleksową organizacją wydarzenia – czyli wtedy kiedy zajmuje się on wszystkim od A do Z, a Para Młoda tylko akceptuje wybór. To alternatywa dla osób zabieganych, czy takich które nie mają talentu organizacyjnego i wolą przekazać to zadanie profesjonaliście.

Jak widać konsultant weselny musi znać się na wielu rzeczach. Mieć rozeznanie w rynku usługowym, wiedzieć co jest modne wśród Młodych Par, znać prawo, czy języki obce. Dzięki temu z łatwością zaplanuje on każdą zabawę weselną zgodną z oczekiwaniami klientów.