VR — pomysł na imprezę integracyjną

impreza firmowa

Na zorganizowaniu ciekawej imprezy integracyjnej dla firmy zależy zarówno zażądowi jak i pracownikom. Udana zabawa spaja zespół, a zgrana ekipa jest bardziej wydajna. Ciekawym pomysłem na integracje jest skorzystanie z usług firmy dysponującej stanowiskami VR.

Dlaczego wirtualna rzeczywistość to dobry pomysł na imprezę firmową?

wirtualna imprezaWirtualna rzeczywistość to trójwymiarowy, komputerowy obraz. Może przedstawiać elementy związane z realnym lub fikcyjnym światem. Technologia ma za zadanie wywołać w człowieku naturalne doznania związane z obrazami. Aby to osiągnąć, konieczne jest swego rodzaju oszukanie zmysłów. Najpopularniejsze rozwiązanie, które pozwala ten efekt osiągnąć, to okulary VR. Dzięki nim widoczny jest obraz, a konstrukcja gogli odcina wzrok użytkownika od innych bodźców. Okulary oraz czuły system, który pozwala na interakcję, z wirtualną rzeczywistością sprawiają, że doznania są realne. Aby były jeszcze bardziej intensywne, stosowane są też dodatkowe akcesoria, jak rękawiczki, słuchawki itd. Dzięki tej technologi możliwe jest uczestniczenie w grze bądź filmie, w bardziej dosłownej formie niż w przypadku oglądania wydarzeń na ekranie. Stanowiska VR na imprezy firmowe wydają się być bardzo ciekawym pomysłem. Jest to oryginalna rozrywka, która powinna pozytywnie zaskoczyć zgromadzonych i zostanie zapamiętana na długo. Pracownicy z pewnością docenią tak ciekawy pomysł.

impreza firmowaEntuzjazm wywołany przez uczestnictwo w zabawie z wirtualną rzeczywistością może przenieść się na pracę. Spotkania integracyjne mają za zadanie rozbudować relacje między członkami załogi. Zabawa z wirtualną rzeczywistością to okazja do zgrania członków zespołu. Dzięki goglom VR mogą współuczestniczyć w niecodziennych sytuacjach i wspólnie sobie z nimi radzić. W takich grach dzieje się dużo. Wymagane są szybkie reakcje. Jest to pewnego rodzaju ćwiczenie decyzyjności, które może przełożyć się na pozytywne efekty w codziennej pracy. Jednym z ważniejszych aspektów imprezy firmowej jest oderwanie się od służbowych obowiązków. Technologia VR pozwala zapomnieć o tematach związanych z pracą, ale też o codziennej rzeczywistości w ogóle. To świetny sposób na odstresowanie.

Zorganizowanie zabawy z użyciem gogli VR podczas imprezy integracyjnej może przynieść wiele korzyści. Z pewnością taka rozrywka wywoła u pracowników zadowolenie. Technologia pozwala oderwać się od codzienności, a co za tym idzie zapomnieć o stresach, które często pojawiają się w pracy. Jest to też świetna okazja do rozwinięcia relacji między członkami zespołu.