Sprzęt interaktywny jako wyposażenie klas szkolnych

zestawy interaktywne

Zadaniem każdej szkoły jest stworzenie jak najlepszych warunków dla uczniów, by mogli oni nie tylko czuć się tam swobodnie, ale również przyswajać wiedzę na wiele sposobów. Wyposażenie klas wymaga nie tylko doboru wygodnych krzeseł czy stolików dopasowanych do wzrostu młodzieży, ale również nowoczesnego sprzętu urozmaicającego szkolne zajęcia.

Zestawy interaktywne w szkole

zestawy interaktywneDlatego na rynku nie brakuje producentów kierujących swoje oferty do placówek edukacyjnych, wśród których można znaleźć mnóstwo ciekawych i interaktywnych rozwiązań. Bez względu na etap nauczania, każdy z uczniów chętnie uczęszcza na tego typu zajęcia, gdzie poza podręcznikiem prowadzący korzysta z wielu innych materiałów. W związku z tym coraz częściej dyrektorzy decydują się na zestawy interaktywne — zwłaszcza dotyczy to szkół podstawowych, gdzie dzieciaki szybko tracą zainteresowanie tematem i nie wynoszą najważniejszych informacji z lekcji. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się one również w placówkach dalszych etapów edukacji. Takie zestawy składają się najczęściej z tablicy dotykowej oraz rzutnika, które razem umożliwiają wyświetlanie wielu interesujących informacji na lekcjach. Poza tym pozwalają na aktywne uczestnictwo uczniów, co wymaga od nich skupienia oraz pozytywnie wpływa na rozwój zdolności manualnych.

zestawy interaktywneOczywiście, aby korzystać z tego typu urządzeń, każda klasa musi również posiadać komputer, który po podłączeniu do tablicy przekazuje jej pełen obraz. Specjalne oprogramowanie umożliwia całkowite sterowanie komputerem poprzez dotyk, dzięki czemu nauczyciel ma pełną kontrolę nad tym, co klikają na tablicy uczniowie. W salach z tego typu sprzętem należy także zadbać o wystarczającą przestrzeń – młodzież musi mieć miejsce na to, by swobodnie dotrzeć na przód klasy i operować rękoma przy tablicy multimedialnej. Przy doposażaniu sal w różnego rodzaju urządzenia, warto również pomyśleć o sprzęcie grającym, który przyda się zwłaszcza na zajęciach lingwistycznych do poprawiania sposobu wymowy. Uczniowie w każdym wieku na pewno docenią nowoczesne sposoby prowadzenia zajęć i wygodę w sali. Wyposażenie placówek szkolnych obejmuje nie tylko krzesła, stoliki, czy biurka dla nauczycieli.

Aktualnie najważniejszą rolę odgrywa sprzęt multimedialny, który pozwoli wprowadzić prowadzącym wiele nowych metod nauczania – zdecydowanie skuteczniejszych niż tradycyjne. Uczniowie samodzielnie wykonując różne zadania, przyswajają zdecydowanie więcej informacji, o czym warto pamiętać podczas wybierania zestawów interaktywnych.