Osobista stylistka i jej dzień – personal shopper

Stylowa kobieta

Największym plusem różnorodności w branżach zawodowych jest to, że każda osoba – niezależnie od kwalifikacji, znajdzie pracę pokrywającą się z własnymi upodobaniami. Powyższe twierdzenie można przełożyć na poszukiwanie własnego stylu. Skoro jest praca dla doradcy zawodowego to czemu ma jej nie być dla osoby zajmującej się kreowaniem nowego wizerunku? Niekiedy uparte dążenie do samodzielnego poradzenia sobie z problemem tworzy kolejne. Jak zrozumieć czym zajmuje się stylista?

Dzień osobistej stylistki

Stylowe ubraniaKażdy poranek powinien rozpoczynać się od dobrej kawy, która dostarczy energię na cały dzień pracy z klientem. Co więcej, nie należy zapominać o smacznej kanapce, to właśnie ona nadaje siły przed rozmową wstępną z klientem. Wiele osób prawdopodobnie zada sobie pytanie o treści – jakie pytania zadaje osobista stylistka Personal shopper musi świadomie podchodzić do osób korzystających z usług. Przed spotkaniem z osobą chcącą zmiany należy w odpowiedni sposób skierować zapytania dotyczące jej potrzeb – pozwoli to w znaczny sposób uprościć cały proces. Kolejnym krokiem jest poznanie oczekiwań klienta, warto o nich wiedzieć, ponieważ nieświadomość może skończyć się kreacją, która w żadnym stopniu nie odpowiada usługobiorcy. Dodatkowymi aspektami, które należy poruszyć w trakcie rozmowy, jest miejsce pracy osoby przechodzącej metamorfozę.

Stylowa kobietaW przypadku stanowisk cechujących się bardzo formalnym charakterem nie można wprowadzić do szafy szerokiej bazy kolorów – w tym przypadku zaleca się monochromatyczne barwy. Oczywistym jest także to, aby jako stylista wiedzieć jaki rozmiar ubrań i obuwia nosi klient – bez tej informacji niemożliwe jest przejście do dalszego kroku. W trakcie standardowego dnia w pracy jako osobisty doradca kolejnym etapem jest zazwyczaj podróż do sklepu, od tego momentu rozpoczyna się czas spersonalizowanych porad modowych bądź samodzielnych zakupów – ostateczna decyzja należy do klienta. Czasami zdarzają się niezwykłe dni, w szczególności gdy osoba przechodząca metamorfozę ma bardzo wysokie wymagania. W takich przypadkach zdarzają się wyjazdy za granicę! To, co dla klientów jest przeżyciem, dla wyspecjalizowanej stylistki jest codziennością.

Profesjonalne podejście od samego początku współpracy pozwala nawiązać odpowiedni kontakt, który następnie zaowocuje świetną relacją pomiędzy kreatorem stylu a usługobiorcą. Jak wiadomo, każdy posiada jedną główną specjalizację i nie każdy musi znać się na modzie. Podążanie za szybko zmieniającymi się trendami bywa niemożliwe w przypadku bardzo zapracowanych osób, w takim przypadku warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług doradcy.