Oczyszczanie twarzy – powierzchniowe i dogłębne

oczyszczanie wodorowe twarzy warszawa

Dokładne oczyszczenie twarzy jest kluczowym etapem pielęgnacji twarzy. Zalegający na twarzy brud, nadmiar sebum, pot, czy inne zanieczyszczenia sprawiają, że cera wygląda na tłustą, poszarzałą, pojawiają się niedoskonałości. Dodatkowo substancje aktywne zawarte w tonikach czy kremach nie mają szansy przedostać się do skóry. Dlatego też warto przykładać się do oczyszczania twarzy – zarówno codziennego, powierzchniowego, jak i tego dogłębnego, czyli peelingu. Jak się do tego zabrać?

Pielęgnacja twarzy

oczyszczanie wodorowe twarzy w warszawieNa pewno na początku trzeba zadbać o demakijaż, czyli usunięcie make-upu z twarzy. Wykorzystuje się do tego masła, olejki, płyny micelarne, czy mleczka, a do tego specjalne ściereczki, gąbki, płatki kosmetyczne lub nic – jeśli wykonuje się demakijaż dłońmi. Nie wolno mylić tego procesu z oczyszczaniem twarzy – to dwa następujące po sobie etapy. Jeśli od razu chcielibyśmy umyć twarz to moglibyśmy ją niedokładnie oczyścić, zostałyby na niej resztki tuszu czy szminki. Przez to można się nabawić wyprysków czy wągrów. Dopiero po usunięciu make-upy można użyć na twarzy pianki,żelu czy emulsji myjącej, które pozwolą na dokładne oczyszczenie skóry ze wszelkich zanieczyszczeń codziennych. Takie mycie należy wykonywać codziennie. Natomiast oczyszczanie głębokie czyli peeling zalecany jest okazjonalnie.

oczyszczanie wodorowe twarzy warszawaOsoby z cerą tlustą i trądzikową mogą go robić nawet dwa razy w tygodniu, a te z cerą bezproblemową i delikatną – raz w miesiącu. Wykorzystuje się do tego celu preparaty z pestkami, ziarnami czy korundem (peeling mechaniczny), enzymami lub kwasami. Czasem jednak użycie najlepszych preparatów nie daje nam zadowalających efektów. Co wtedy? Należy udać się do kosmetyczki, która posiadając nowoczesne urządzenia i mocne preparaty skutecznie oczyści naszą cerę. Do wyboru jest m.in. oczyszczanie wodorowe twarzy w Warszawie, polecane w celu jej odświeżenia, peeling kawitacyjny dla wrażliwej cery, mikrodermabrazja, czy oczyszczanie manualne (obecnie rzadko stosowane, ale czasem niezbędne przy cerze z licznymi ropnymi wypryskami). Zwykle jedna sesja wystarcza do uzyskania świetnego efektu, choć czasem warto udać się na powtórkę, szczególnie jeśli nasza cera była naprawdę w kiepskim stanie.

Oczyszczanie twarzy to klucz do jej dobrego wyglądu. Stosując codziennie dobry żel czy piankę myjącą, a także wykonując staranny demakijaż możemy efektywnie pozbywać się nagromadzonych na cerze zanieczyszczeń. W razie potrzeby zawsze możemy udać się do kosmetyczki, która dobierze do naszych potrzeb odpowiedni zabieg.