Lampy w stylu vintage

lampy vintage

Estetyka projektowania wnętrz przeżywa ostatnio boom na wszelkie meble w stylu kolonialnym, indyjskim czy postkolonialnym, czyli jednym słowem – „vintage”. Jest to angielskie słowo, które opisuje (w tym przypadku) coś starego, ale jednocześnie cenionego ze względu na swój styl, estetykę i charakter.

Lampy kolonialne do domu

 lampy vintageModa na vintage zatacza coraz szersze kręgi w naszym życiu, wzbogacając estetykę naszych domów, ubrań czy samochodów i wpisując się na stałe w nasz codzienny krajobraz. To w naszych domach i mieszkaniach właśnie, styl ten na dobre już zagościł i wywrócił do góry nasze postrzeganie „nowe – dobre, stare – złe”. Projektowanie przedmiotów użytku codziennego, począwszy od mebli, sztućców i drzwi, a na oprawach książek i oświetleniu kończąc, w estetyce sprzed dekad i wieków w połączeniu ze współczesną technologią przyniosło wspaniałe efekty. Jednym z elementów wprowadzających ten niesamowity nastrój w mieszkaniach są ostatnio bardzo modne lampy vintage wzorowane często na stylu kolonialnym, choć nie tylko. Lampy takie są wykonane najczęściej z wizualnie postarzanych materiałów imitujących stylistykę sprzed dekad i wieków, w środku jednak posiadają nowoczesne układy oświetleniowe.

 lampy vintageEnergooszczędne i przyjazne dla oka światło to z pewnością komfort, na który nasi przodkowie sprzed wieków nie mogli sobie pozwolić. Współczesna technologia światła, w połączeniu z klasycznym wyglądem obudowy i formy, szturmem zdobyła serca wielbicieli stylu i technologii. Lampy w stylu vintage doskonale komponują się zwłaszcza w odpowiednio zaadoptowanych loftach, strychach, ale również doskonale będą się prezentować w połączeniu z drewnianymi meblami, czy umiejętnie dobranymi dodatkami w pokoju lub kuchni. Niezwykle imponująco i dostojnie prezentują się lampy vintage stojące na solidnych biurkach oraz wolnostojące lampy stojakowe do czytania przy kanapie, sofie czy szezlągu. Oświetlenie w tym stylu znajdziemy w sklepach z wyposażeniem wnętrz, zwłaszcza w stylu kolonialnym lub indyjskim, a także w wielu sklepach i witrynach internetowych specjalizujących się w tego typu akcesoriach.

Warto przejrzeć wybór wybór dostępnych na rynku instalacji oświetleniowych wykonanych w estetyce vintage, aby móc dostosować styl do panującego w mieszkaniu, lub uwzględnić to przy projektowaniu wnętrza. Odpowiednio dobrane światło nie tylko cieszy nasze oko otaczającymi nas przedmiotami we właściwej kolorystyce i nie psuje wzroku, ale również ma decydujący wpływ na charakter wizualny naszego mieszkania i nasze samopoczucie.