Kiedy przydaje się catering?

catering

Nie zawsze ma się ochotę gotować i wymyślać nowe potrawy, szczególnie, że potem czeka nas dużo sprzątania. Przygotowanie jedzenia dla kilku osób nie stanowi problemu, ale co jeśli na urodziny przyjedzie ich trzydzieści? Albo jeśli organizujemy konferencję biznesową, wesele, zabawę w plenerze? To jedna osoba nie poradziłaby sobie z przyszykowaniem takiej ilości jedzenia.

Profesjonalny catering na imprezy

cateringNa szczęście idealnym rozwiązaniem jest w tej sytuacji catering. Profesjonalna firma zajmująca się cateringiem jest w stanie obsługiwać nawet imprezy masowe, na które przybywają tysiące ludzi, a także skromne przyjęcia rodzinne. Zarówno na imprezach w plenerze, jak i na halach i w hotelach musi pojawić się dobre jedzenie. Tu sprawdzają się dania, które nie muszą być na talerzach, takie jak bułki, tartinki, zapiekanki, burgery. Na świeżym powietrzu nie zawsze jest gdzie usiąść i zjeść, a na przykład na targach wystawienniczych odwiedzający cały czas są w ruchu. Raczej nie będą zainteresowani talerzem zupy, czy półmiskiem mięs. Inaczej będzie w przypadku dużych imprez rodzinnych. Na weselach, rocznicach, urodzinach, a także na Wigilii liczą się sycące i smaczne potrawy. Niezbędne są przystawki, dania główne i desery.

cateringNa takich imprezach zawsze jest duża różnorodność jedzenia, ale większość dań musi być gorąca i treściwa, tak by goście nie musieli co chwila przerywać zabawy na jedzenie. Coraz więcej osób decyduje się także na catering wielkanocny i bożonarodzeniowy. Nawet na takich rodzinnych imprezach często trzeba wykarmić nawet dwadzieścia osób, bo każdy zabierze swojego partnera, dziecko i robi się tłok. Zamiast spędzać Wigilię czy Wielkanoc spokojnie to spędza się ją nad garami. Catering pozwala zatem na oszczędność czasu, a także na krótsze sprzątanie. Także w sferze biznesowej catering często się przydaje. Chodzi tu o szkolenia, konferencje, większe spotkania np. rady nadzorczej. Najczęściej trwają one kilka godzin i są organizowane przerwy kawowe. Do jedzenia podawane są suche przekąski, desery, a także gorące napoje (kawa i herbata). Idealne będą różne rodzaje ciast i ciastek, jak i małe, zimne przystawki. Kończąc rozważania, catering przydaje się na różnych uroczystościach, imprezach, spotkaniach.

Przydaje się wtedy, kiedy sami nie chcemy gotować, czy też nie jesteśmy w stanie przygotować jedzenia dla wielu osób lub prowadzimy firmę i po prostu chcemy, żeby ktoś inny się tym zajął. Catering okolicznościowy wcale nie kosztuje dużo, a przy zamówieniu dużej ilości potraw można także negocjować ceny.