Jakie korzyści można uzyskać dzięki mezoterapii igłowej?

przeprowadzanie mezoterapii igłowej

Rozważając skorzystanie z mezoterapii igłowej, warto dowiedzieć się, w przypadku jakich dolegliwości jest wykorzystywana. Niewątpliwym jej atutem jest możliwość stosowania w przypadku każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej. Zabieg ten szczególnie sprawdzi się w przypadku utraconej elastyczności, nierównego kolorytu, niewielkich blizn i rozszerzonych porów. Świetnie poradzi sobie również ze skórą szarą i zmęczoną, zniszczoną szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Przeprowadzenie mezoterapii igłowej – korzyści

przeprowadzanie mezoterapii igłowej Co ciekawe, można wykonywać go nie tylko na twarzy, lecz także w innych miejscach – okolicach oczu, szyi i dekoltu oraz w częściach ciała z występującym cellulitem. Nie każdy orientuje się, że istnieją dwa rodzaje mezoterapii: igłowa i mikroigłowa. Wybór jednej z nich powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb. W tym celu najlepiej skontaktować się z lekarzem medycyny estetycznej, który obejrzy stan skóry, a następnie wykona zabieg mezoterapii igłowej Bielsko to miejsce, w którym są kompetentni specjaliści w tej dziedzinie. Jeśli klient ma wątpliwości, w jakim salonie kosmetycznym możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie mezoterapii igłowej Bielsko jest miastem w województwie śląskim, w którym lekarze medycyny estetycznej służą swoją fachową wiedzą i używają wyłącznie sprawdzonych substancji w trakcie zabiegu. Szukając różnic między dwoma rodzajami mezoterapii, warto wiedzieć, że zadaniem mikroigłowej jest pobudzenie i odnowienie skóry za pomocą mechanicznej stymulacji włókien kolagenowych i elastyny. Polega ona na wykonaniu mikronakłuć, dzięki którym naskórek zostaje pobudzony do regeneracji.

przeprowadzanie mezoterapii igłowej Preparat można wprowadzić do głębszych warstw naskórka, co pozwala wygładzić zmarszczki mimiczne, uzyskać wyraźne ujędrnienie i odżywienie skóry oraz poprawę jej konturu. Mezoterapia igłowa jest zaś zabiegiem, w trakcie którego wstrzykuje się specjalną ampułkę lub koktajl z zawartością składników aktywnych. Jego celem jest odżywienie i odbudowa skóry na różnych partiach twarzy i ciała. Najczęściej stosuje się go do redukcji cellulitu i rozstępów, w celu ujędrnienia i nawilżenia, a także jako zapobieganie łysieniu. Podczas jego przeprowadzania substancję podaje się do tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Jego atutem jest wykonanie go na dwa sposoby: strzykawką z igłą oraz pistoletem. Zarówno mezoterapia igłowa, jak i mikroigłowa mają wiele zalet. Pierwsza z nich pozwala aplikować większą dawkę preparatu, dzięki zastosowaniu strzykawki i igły. Druga z kolei wyróżnia się precyzją w doborze głębokości nakłuć, a także umożliwia ich większą liczbę. Efekty są uzależnione od tego, na jakiej partii skóry został przeprowadzony zabieg. Do najczęstszych z nich należy wzmocnienie włosów, ograniczenie ich wypadania oraz pobudzenie ich do produkcji nowych. Ponadto zwiększa się nawilżenie skóry i jej elastyczność oraz poprawia się mikrokrążenie. Następuje redukcja przebarwień, opuchlizny i cieni wokół oczu.

Wiele osób wykonuje mezoterapię igłową również w celu pozbycia się cellulitu oraz przywrócenia jędrności skórze. Jak widać, jest to zabieg przeznaczony dla osób z różnymi problemami skórnymi. Wyróżnia się wysoką skutecznością na tle pozostałych usług kosmetycznych, dlatego klienci tak chętnie do niego przystępują.