Jaką ładowarkę rowerową wybrać?

rowerowa ładowarka

Rowery elektryczne cieszą się wraz z biegiem czasu coraz większą popularnością. Stają się one doskonała alternatywą dla samochodów, pozwalając na dotarcie znacznie dalej, niż jest to możliwe w przypadku rowerów tradycyjnych. Decydując się jednak na korzystanie z nich należy pamiętać o konieczności dokupienia odpowiednich akcesoriów.

ładowarka usbTymi, których znaczenie wydaje się być zdecydowanie najważniejsze okazują się być ładowarki rowerowe. Oczekiwać od nich należy pewnych szczególnych parametrów, w istotnym stopniu przekładających się na wygodę korzystania z nich. Ładowarki powinny być więc z jednej strony wydajne, z drugiej zaś zachowywać powinny odpowiedni poziom kompaktowości. Dzięki temu będzie je można zabierać nawet na dłuższe wyprawy i doładowywać akumulator roweru, aby móc kontynuować podróż. Jeżeli chodzi o wydajne ładowarki rowerowe z pewnością warto zwrócić uwagę na ich kompatybilność, która powinna być jasno określona przez ich producenta. Nie powinno raczej korzystać się tych modeli, które są opisywane jako uniwersalne. Stosowanie kompatybilnych akcesoriów rowerowych doprowadzić może do uszkodzenia akumulatora roweru poprzez jego przeładowanie.

rowerowa ładowarka Kolejnym ważnym parametrem w przypadku wyboru ładowarek rowerowych jest obecność specjalnych diod LED, sygnalizujących aktualny przebieg procesu ładowania. I tak w czasie ładowania dioda świecić się będzie na czerwono, stopniowo zmieniając kolor świecenia na zielony wraz z przebiegiem tego procesu. Większość modeli jest również wyposażona w szereg rozwiązań, które istotnie zwiększają poziom bezpieczeństwa. Chodzić tutaj może o system pozwalający na odcięcie dopływu prądu w przypadku, gdy akumulator roweru jest naładowany do pełna. Dzięki temu uchronić się można przed przeładowaniem akumulatora, jego wyciekiem czy też utratą początkowej pojemności oraz wydajności. Część obecnie sprzedawanych ładowarek rowerowych jest wyposażona w system szybkiego ładowania, znacznie przyśpieszający moment pełnego naładowania akumulatora.

Jednym ze zdecydowanie najbardziej praktycznych akcesoriów do rowerów elektrycznych okazują się być ładowarki. To właśnie one pozwalają na utrzymywanie odpowiedniego procenta naładowania baterii roweru, pozwalając na przedłużenie podróży. Obecnie sprzedawane rodzaje takich akcesoriów są wyposażone coraz częściej w szereg bardzo praktycznych rozwiązań. Dzięki nim można się upewnić, że nawet częste ładowanie nie zmniejszy wydajności akumulatora. Ważne, aby moc ładowarki dostosowana była do posiadanego modelu roweru.