Fotograf i kamerzysta na weselu

kamerzysta na ślubie

Fotografia i filmowanie mają ze sobą wiele wspólnego. Mają na celu uwiecznienie ważnego momentu, wykorzystują nowoczesny sprzęt, ważne jest dobre oko artysty, który uchwyci dobre światło, pozycje, tła. Jednak rezultaty się różnią – tu mamy statyczne zdjęcia, a tu dynamiczne ujęcia.

Na ślubie i weselu co będzie najlepsze?

impreza ślubna Warto po porstu zatrudnić obu specjalistów by nie rezygnować z żadnej opcji! Dzięki temu będziemy mieli i piękne fotografie do włożenia do rodzinnego albumu, jak i fajny film z muzyką z pierwszego tańca. Jak to wszystko zaplanować by miało to sens? Zarówno rzetelny kamerzysta z Torunia, jak i fotograf muszą się dogadać zawczasu. Na szczęście nie jest to trudne, ponieważ wielu takich artystów ze sobą współpracuje. Co więcej, czasem fotograf też jest kamerzystą! Jeśli chcemy mieć tylko sesje plenerową z wesela i do tego film reportażowy to można zatrudnić tylko jedną osobę do tych dwóch zleceń. Jak całość zaplanować tak by miało to sens? Jeśli na samym weselu chcemy skorzystaj tylko z jednej opcji (zdjęcia/film), a drugą chcemy wykonać w plenerze lub w studio to trzeba szybciej się umówić.

kamerzysta na ślubie Lepiej jest to zrobić przed uroczystością, najlepiej kilka dni przed. Wtedy będziemy jeszcze nie tak zdenerwowani samym wydarzeniem, przez co łatwiej będzie nam się rozluźnić do sesji czy teledysku. Potem będzie też czas na odpoczynek i ogarnięcie ostatnich detali weselnych. Odraza się robienie dodatkowych rzeczy po weselu. Raz że będziemy zmęczeni, a dwa że wiele osób planuje miesiąc miodowy tuż po uroczystości. Nie ma sensu robić czegoś w pospiechu i bez dbałości o szczegóły, lepiej przed ślubem na spokojnie. Co jeśli jednak chcemy na weselu zarówno fotografa jak i kamerzystę? Na pewno nie mogą oni sobie wchodzić wzajemnie w kadr – powinni zatem stać ramię w ramię lub też podzielić się wydarzeniami. Pierwszy taniec Młodej Pary, czy składanie życzeń lepiej jest nagrać na taśmę, bo będzie słyszalny także dźwięk i widoczny ruch. Z kolei krojenie tortu, czy wymiana obrączek może zostać tylko sfotografowana. W czasie kiedy artysta nie działa w terenie może przeglądać materiał czy przestawiać sprzęt.

Można też zrobić tak, że na przygotowania ślubne zapraszamy fotografa a na samą uroczystość filmowca. Wszystko zalezy od naszej inwencji. Zarówno weselny film jak i reportaż fotograficzny będą oryginalną pamiątką z tego ważnego życiowo wydarzenia. Można wybrać je osobno, jak i razem w różnych konfiguracjach. W razie wątpliwości czy pytań najlepiej jest zwrócić się do fotografa lub kamerzysty, którzy służą radą i podpowiedzią.