Czym powinny się wyróżniać kije do nordic walking?

kije do nordic walking

Uprawianie nordic walking staje się coraz bardziej popularne. Dyscyplina ta polega na na marszu wraz z kijami. Sport ten opiera się na maksymalnym zaangażowaniu górnej części ciała przy ograniczonym wysiłku fizycznym oraz zmęczeniu. Dodatkowo, uprawianie nordic walking zgodnie z zasadami i przy użyciu odpowiedniego sprzętu nie naraża na kontuzje. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki asortyment sprzętu do nordic walking. Tym zdecydowanie najważniejszym są oczywiście dedykowane do uprawiania tego sportu kije.

Kije do Nordic Walking  – jaką markę wybrać?

kije do nordic walkingWbrew pozorom, odgrywają one bardzo ważną rolę. Odpowiadają one bowiem za zaangażowanie w czasie marszu również górnej części tułowia. Obecnie wyróżnić należy dwa główne rodzaje takich akcesoriów, czyli kije o stałej długości oraz te regulowane. Obydwa, mogą się doskonale sprawdzać w czasie tej właśnie aktywności fizycznej. Decydując się na wybór takiego sprzętu warto wiedzieć, w jaki sposób powinien być on zbudowany. Typowy kij dobrej jakości składa się więc z rękojeści, paska, trzonka oraz grotu. Jeżeli chodzi o kije do nordic walking firmy Viking, wyróżniają się one bardzo dobrą jakością wykonania. Ich rękojeść więc wykonana jest w większości z materiałów naturalnych.

kije do nordic walkingCzęsto wykorzystuje się w tym celu naturalny korek, który jest dodatkowo wzmocniony przez kauczuk. Alternatywnie w ofercie firmy spotkać się można z kijami, w których rękojeść wykonana jest z dobrej jakości materiałów sztucznych. Większość specjalistów zaleca wykorzystywanie kijów wyposażonych w rękojeść korkową. Dzięki nim bowiem można zdecydowanie ograniczyć możliwości powstawania otarć oraz odcisków na dłoniach. Rękojeści takich kijów powinny być zawsze odpowiednio wyprofilowane zarówno do lewej jak i prawej dłoni. Kolejnym, niezwykle istotnym elementem opisywanych akcesoriów jest oczywiście ich pasek. To właśnie od niego zależne będzie to, czy możliwe będzie zastosowanie prawidłowej techniki nordic walking i przekazanie energii na trzonek kija.

W obecnym czasie coraz bardziej popularną dyscypliną sportu jest nordic walking. Ceni się ją przede wszystkim za fakt, że może być uprawiana przez osoby niemające dotychczas do czynienia ze sportem. Oczywiście, zależne to będzie od prawidłowej techniki nordic walking oraz od wykorzystywania nowoczesnych akcesoriów wysokiej jakości. Dzięki nim będzie można mieć pewność co do pozytywnego wpływu takiego marszu na cały organizm oraz wszystkie mięśnie. Najważniejszymi elementami takich kijów jest ich rękojeść oraz pasek, które powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów.