Balony z helem jako idealna dekoracja uroczystości

balony z helem na urodziny

Hel niemający żadnego smaku ani zapachu odkryty został 18 sierpnia 1868 roku. Od tego czasu ten pierwiastek chemiczny znalazł wiele zastosowań nie tylko w nauce i technologii, ale także w życiu codziennym. Gaz ten jest nawet 7 razy lżejszy od powietrza, co bardzo łatwo zaobserwować, chociażby napełniając nim balony – te zaczną się unosić, tworząc niesamowity efekt.

Balony w różnych kształtach

balony z helem na urodzinyZostało to wykorzystane przez wiele osób, zajmujących się między innymi organizacją dekoracji na przeróżne uroczystości. Balony napełniane helem można spotkać bardzo często – pojawiają się one na rynkach podczas okresu odpustów, często zdobią lokale lub wywieszane są podczas rocznicy powstania danego przedsiębiorstwa bądź w momencie pierwszego otwarcia biznesu. Nie tylko firmy inwestują w balony z helem. O ile gaz ten występuje w niewielkiej ilości to i tak praktycznie każdy ma do niego swobodny dostęp. Na aukcjach internetowych można kupić butle z helem, które osoby prywatne mogą wykorzystywać do napełniania balonów, aby później móc, chociażby zmienić swój głos. Popularne stały się również wielkie balony z helem na urodziny , które mają kształt cyfr, serc lub zachowane są w motywach z filmów bądź bajek. Nic w tym dziwnego, gdyż dobrze przygotowana niespodzianka potrafi znacząco poprawić humor jubilata lub solenizanta.

balony z helem na urodzinyPodobne prezenty szykuje się również na wesela – Para Młoda, wychodząc z kościoła lub urzędu czy też wchodząc na salę weselną, może otworzyć sporej wielkości pudło, w którym umieszczone zostały balony. Wszystkie momentalnie unoszą się, tworząc dla fotografa idealne pole do popisu, a na twarzy Młodych z pewnością nie zabraknie uśmiechu czy też zaskoczenia. Niektórzy dodatkowo umieszczają w balonach świetliki lub małe lampki LED, które sprawiają, że po napompowaniu balonu, ten będzie świecił. Powoduje to jeszcze ciekawszy efekt, szczególnie wieczorem bądź nocą. W większości przypadków balon z helem jest w stanie utrzymać się od kilku do kilkunastu dni, przez co satysfakcja z ich posiadania może trwać naprawdę długo. Ciekawą propozycją oferowaną przez niektóre przedsiębiorstwa zajmujące się dostarczaniem balonów z helem, jest możliwość ustalenia terminu dostawy.

Tym sposobem, planując ważne wydarzenie, jak między innymi urodziny, rocznicę, wesele czy walentynki, nie trzeba obawiać się, że niespodzianka zostanie zniszczona. Wystarczy zamówić prezent dzień przed uroczystością, a z pewnością wszystko pójdzie zgodnie z planem. Cena takich balonów nie jest wysoka, warto zobaczyć, co oferują firmy.