Zmiana wizerunku dzięki poradom stylisty

Współczesny świat stawia przed nami każdego dnia różnego rodzaju wyzwania, którym musimy w jakiś sposób sprostać. W dobie mediów społecznościowych, kiedy zewsząd otaczają nas obiektywy, kamer, aparatów i smartfonów, musimy mieć się na baczności i nieustannie dbać o swój wygląd. Nie jest to, co prawda, absolutne must have, jednak warto dbać o siebie na co dzień, by w każdej sytuacji móc prezentować się dobrze.

Współpraca ze stylistą

Presja, jaką wywołuje społeczeństwo, jest na tyle silna, że wiele osób interesuje się tematyką mody oraz zaczyna się coraz gustowniej ubierać. Cóż jednak począć, kiedy nie do końca wiemy, jak kompletować atrakcyjną garderobę? Jeśli nie mamy pojęcia, które elementy stroju mogą do siebie pasować, nieocenione mogą się okazać porady stylisty. Wystarczy umówić się na spotkanie, podczas którego możemy diametralnie zmienić swój wizerunek. Stylista rozpoczyna pracę z klientem od obejrzenia jego obecnej garderoby. Niekiedy nie ma potrzeby kupowania nowych ubrań – czasem po prostu ktoś może mieć problem z łączeniem poszczególnych elementów stroju w spójną całość. Wówczas zwykła konsultacja ze stylistą wystarczy. Jeśli natomiast okazuje się, że ubrania, które mamy w szafie, totalnie do siebie nie pasują, konieczna będzie wizyta w galerii handlowej.

Stylista towarzyszy klientowi podczas całych zakupów. Być może będzie trzeba odbyć kilka spotkań, podczas których profesjonalista udziela porad, jak kompletować elegancką garderobę. Mają one na celu całkowite usamodzielnienie się klienta w doborze ubrań. Porady stylisty dotyczą pełnego spektrum czynników, które decydują o tym, czy dana osoba prezentuje się atrakcyjnie, czy też nie. Niekiedy zwykłe uświadomienie sobie, że danych elementów po prostu się nie łączy, a inne pasują do siebie idealnie, może diametralnie zmienić wizerunek danej osoby. Stylista zajmuje się potrzebami klienta kompleksowo, działa z nim na wielu płaszczyznach. Nauka zwykle rozpoczyna się od tak zwanych ubrań bazowych, czyli takich, które swobodnie można ze sobą łączyć w dowolne konfiguracje, zawsze osiągając pożądany efekt. Do takich rzeczy należą między innymi ciemne, klasyczne jeansy, jednolite koszule czy bluzki.

Kiedy już opanuje się podstawy, stylista powoli uczy klienta dobory dodatków, które decydują o unikatowości stylu danej osoby. Ważne jest na przykład by skórzane dodatki, takie jak pasek od zegarka i spodni oraz buty, były w jednakowym kolorze. Kiedy łączy się ubrania, zachowując kilka podstawowych zasad, można mieć pewność, że zawsze będzie się wyglądało dobrze.