Statystyki o rowerach i rowerzystach

rowery na komunię dla dziewczyn

Według CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznych) w Polsce na rower wsiada średnio 70% osób – są to zarówno ci, którzy jeżdżą systematycznie, od czasu do czasu, jak i wyłącznie okazjonalnie. Nie ma się co dziwić, że rower cieszy się tak dużą popularnością, gdyż Polska, jako jeden z czołowych producentów rowerów wyprodukował w samym 2018 roku aż 1,1 miliona tych pojazdów.

Dobre rowery dla dzieci

 rowery na komunię dla dziewczynJest to najczęściej kupowany sprzęt sportowy w kraju. Szacunkowo na około 1000 Polaków przypada 300 rowerów. Kto z nich korzysta? Za kierownicę wsiadają osoby w każdym wieku, zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe, jak i seniorzy. Powodów do podróżowania na jednośladzie jest mnóstwo, jednak najwięcej osób (74%) wykorzystuje rower w celach rekreacyjnych, aby w aktywny sposób spędzić mile czas. Dla innych (50%) pojazd jest niezbędnym środkiem komunikacji, a pozostali przy jego pomocy dbają o swoje zdrowie fizyczne (32%), wykorzystują go do jazd sportowych (5%) lub do innych celów (5%). O ile Polacy decydują się sięgać po rower raczej podczas ładnej pogody (77%), tak znajdą się również zapaleńcy, dla których warunki atmosferyczne nie stanowią żadnych przeszkód. Swoją przygodę z jednośladem, który w porównaniu do wielu innych pojazdów jest bezpieczny dla środowiska, zaczyna się już w okolicach 3-5 roku życia. Dziecko uczy się jeździć i pokonywać kolejne przeszkody na 14-calowym rowerku.

 rowery na komunię dla dziewczynPo nieco większy 16-calowy rower sięgają rodzice dzieci w wieku 5-6 lat, natomiast dobre rowery na Komunię dla dziewczyn i chłopców między 8 a 12 rokiem życia to te, które mają 24 cale – dzieci doskonale sobie z nimi poradzą. Dobór właściwego roweru zależy jednak głównie od wzrostu kierującego. Osoby do 170 centymetrów wzrostu powinny maksymalnie sięgać po 26-calowe koła roweru, a dla tych wyższych (170-175 centymetrów), będzie odpowiednie 27,5 cali. Między 27,5 a 29 cali powinny wybierać osoby o wzroście 175-185 centymetrów. Rower warto dopasowywać pod konkretną osobę, a w przypadku kiedy jest to prezent, warto wcześniej pomierzyć osobę bądź skonsultować się ze sprzedawcą. Rowery charakteryzują się sporą ilością zalet. Ich zakup to nie tylko krok w kierunku zdrowego środowiska, ale też poprawy sprawności fizycznej czy zapewnienia ciekawej formy spędzania czasu.

Warto sięgać po jednoślady o każdej porze roku, gdyż wbrew pozorom nie są wcale drogie. Cena rowerów zależy od modelu oraz wielkości pojazdu, jednak zapłaci się za niego od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Należy pamiętać, że zazwyczaj jest to zakup na nawet kilkadziesiąt lat.