Rola przypraw – co warto mieć w restauracyjnej kuchni?

sprzedaż przypraw

Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrane przyprawy to esencja wszelkich potraw. Zależnie od potrzeb stosuje się je w mniejszych lub większych ilościach w celu poprawy odbioru walorów smakowych i zapachowych przez kosztujących. Również coraz częściej dotyczy to aspektów wizualnych na przykład w kuchni eksperymentalnej czy fusion, które zaskakują nie tylko smakiem, ale i innowacyjnym wyglądem potrawy. Każdy rodzaj kuchni rządzi się swoimi prawami – inne smaki wyzwalają dania śródziemnomorskie, inne azjatyckie, a jeszcze inne, kuchni polskiej.

Sprzedaż wyselekcjonowanych przypraw dla restauratorów

sprzedaż przyprawGastronomia potrzebuje znacznie większych nakładów, jeśli chodzi o zaopatrzenie kuchni. Częściej kończą się tam produkty, dlatego hurtowy zakup artykułów spożywczych, w tym właśnie przypraw, jest tu dobrą opcją – nie trzeba się ciągle martwić, że zabraknie bazylii, czosnku czy majeranku w kuchni. Niezależnie od tego, czy potrzeba przypraw do dań mięsnych, zup, sałatek czy słodkich wypieków hurtownie artykułów spożywczych oferują sprzedaż przypraw dla gastronomii w dużych kilogramowych opakowaniach. Na dłuższy czas można zaopatrzyć się w pieprz czarny mielony czy paprykę czerwoną, ale również w przyprawy o bardziej egzotycznych smakach i aromatach – cynamon bądź kardamon. Jeśli chodzi o wartościową kuchnię to najlepiej postawić tu na autentyczność potraw i nieużywanie mieszanek, lecz zdecydowanie się na własne kompozycje. Jednak dla małych gastronomii zakup gotowych mieszanek może okazać się zbawienny – ogranicza to znacznie koszty i dodatkowo bardzo ułatwia, ale też przyspiesza pracę, co w tej branży jest również ważne.

sprzedaż przyprawOprócz czarnego pieprzu i soli warto, aby w każdej gastronomii nie zabrakło wyrazistych przypraw, które nadadzą charakteru wszystkim daniom. Hurtownie oferują również dobrej jakości suszone pomidory, które, pozostawione przez dłuższy czas na słońcu, są myte i oczyszczane, a następnie transportowane są do pieca, gdzie przechodzą proces suszenia dokładnie do wymaganego poziomu wilgoci. Dłuższym procesem jest na pewno pozyskiwanie szafranu – najdroższa i najszlachetniejsza z przypraw. Jego uprawa jest naprawdę trudna, jednak warta zachodu ze względu na swoje cenne właściwości. Pozyskuje się go ze słupków krokusów, a zbiory należy wykonywać ręcznie, dlatego też cena jest taka wysoka. Aby wzbogacić smak potrawy, wystarczy dodać pięć słupków tej przyprawy. Jest on piżmowy, gorzki, delikatnie korzenny i lekko ostry. Najlepszy aromat można wydobyć, mocząc go w niewielkiej ilości wody.

Przyprawy w kuchni mają wielką wartość. To one decydują o finalnym smaku dania. Sprzedaż ziół i innych specjałów oferują hurtownie, a w mniejszych ilościach okoliczne stragany. Warto wiedzieć, że do przyrządzania dania może posłużyć coś więcej niż pieprz i sól.