Popularne zabiegi w gabinecie kosmetycznym

gabinet w Szczecinie

Moda dotyczy nie tylko ubioru, ale także pielęgnacji. Dawniej modne były błyszczyki z drobinkami, mocno podkreślone oczy typu smoky eye, a także warstwowa pielęgnacja koreańska. Teraz większość kobiet woli intensywnie kolorowe matowe szminki, delikatną kreskę na powiece i minimalistyczną pielęgnację.

Jakie zabiegi wykonują również współczesne kobiety?

makijaż - kobietaModa pielęgnacyjna dociera także do salonów kosmetycznych. Zmieniają się preferencje klientek. Zdecydowanie dobry gabinet kosmetyczny w Szczecinie musi oferować najpopularniejsze i najmodniejsze zabiegi. Co jest na topie? Dawniej klientki przychodziły do salonu tylko ma mocne oczyszczanie twarzy kwasami – były one niedostępne dla przeciętnego konsumenta. Czasem miały zbyt niskie stężenie by zaczęły działać jak trzeba. Obecnie w drogeriach znajdziemy nawet 30% kwasy. Do salonu kosmetycznego warto z kolei udać się na peeling kawitacyjny lub oczyszczanie wodorowe. Są one przyjemne, relaksujące, poczujemy się jak w spa. Nie używa się tu preparatów chemicznych, więc całość jest bezpieczna nawet dla wrażliwej, delikatnej skóry. Takie zabiegi dodadzą cerze zdrowego glow, oczyszczą je, ale bez matowienia. Po nich cera nie jest zaczerwieniona ani podrażniona, więc nie ma potrzeby nakładania tłustych kremów ochronnych, czy unikania słońca.

gabinet w Szczecinie Drugi popularny zabieg to manicure tytanowy i japoński, które wypierają hybrydy. Manicure tytanowy polega niejako na obsypywaniu paznokcia specjalnym proszkiem i zabezpieczaniu go dedykowanym preparatem. Nie trzeba używać do tego lampy UV – jest on zatem szybszy, tańszy (brak konieczności kupowania dodatkowego sprzętu), a do tego zdrowszy – promienie UV, takie jak w solarium, nie są dobre dla skóry. Jego trwałość jest oceniana bardzo dobrze. Z kolei manicure japoński ma za zasadnie wygładzić, nabłyszczyć i utwardzić płytkę paznokcia przy pomocy specjalnych proszków i past. Wciera się je w paznokcie do uzyskania spodziewanego efektu. Dzięki nim paznokcie szybciej rosną, są twardsze i mniej się rozdwajają. Z innych popularnych zabiegów kosmetycznych warto wymienić także masaże ujędrniające i liftingujące twarz, zabiegi z wykorzystaniem jonoforezy, jak również zabiegi laserowe różnego typu (do depilacji, usuwania blizn, czy znamion).

Zdecydowanie warto podążać za trendami i znać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kosmetologii. W ten sposób możemy znaleźć lepszy zabieg czy kosmetyk dla siebie, a co za tym idzie – wyglądać i czuć się lepiej. W razie czego zawsze możemy poradzić się w tej kwestii doświadczonej kosmetyczki, która na pewno wie co w trawie piszczy.