Podstawa dietetyczna dla każdego

odchudzanie - Kraków

Wiele się mówi na temat zdrowej diety, prawidłowego odżywiania się, bilansu składników odżywczych. Mimo to wiele osób decyduje się na diety ubogie w tłuszcze, cukry, czy węglowodany, licząc, że dzięki temu schudną. Okazuje się jednak, że to nie takie proste.

Pomoc dietetyka w walce z odchudzaniem

pomoc dietetyka Eliminacja jednego elementy z diety pociąga za sobą liczne konsekwencje, niekoniecznie korzystne dla naszego zdrowia i sylwetki. Co warto spożywać by cieszyć się dobrym samopoczuciem? Węglowodany są naszym paliwem, czyli tym co daje nam energię do działania. Znajdują się one w produktach zbożowych, zarówno jasnych, jak i razowych, ryżu, ziemniakach, czy kaszach. Takie produkty są bardzo sycące, dają nam uczucie pełności, a nie są bardzo kaloryczne. Dzięki temu najemy się do syta, a jednocześnie nie przytyjemy. Drugi filar to białko, które jest budulcem mięśni, jak i wspomagający regulację komórek. Wyróżniały białko pochodzenia zwierzęcego oraz białko roślinne, cenione przez wegetarian i wegan. To pierwsze to mięso, sery, mleko, czy jajka. To drugie to np. warzywa strączkowe, tofu, niektóre nasiona. Białko jest niezwykle ważne dla osób uprawiających sport.

odchudzanie - KrakówNiektórzy profesjonaliści przyjmują także odżywki białkowe, by szybciej zbudować masę mięśniową. Taki produkt jest też zalecany dla wegan, którzy mają problem z uzupełnieniem białka w diecie. Trzeci filar to tłuszcze. Owiane są złą sławą i wiele osób ich unika, uznając je za najbardziej tuczące. A tłuszcz także jest potrzeby by organizm dobrze funkcjonował. Grunt, by zjadać dobre tłuszcze np. awokado, olej rzepakowy, czy chude mięsa, a rezygnować z tłustych ryb i mięs, z oleju kokosowego, czy potraw smażonych na głębokim tłuszczu. Jeśli nie wiemy, jak to wszystko ogarnąć to doskonałym rozwiązaniem będzie niezbędna konsultacja dietetyczna w Krakowie. Profesjonalny dietetyk obliczy nam ile węglowodanów, tłuszczu i białka powinniśmy spożywać, ułoży nam przykładowy jadłospis, jak również podowie z czego możemy zrezygnować żeby utrzymać prawidłową wagę. Do dietetyka warto się udać także przed rozpoczęciem intensywnych treningów na siłowni, czy wtedy kiedy chcemy przytyć.

Podsumowując, dobra, zbilansowana dieta przyczynia się do poprawy samopoczucia, zapewni nam mnóstwo energii, a także utrzymanie prawidłowej wagi. Nie warto bezmyślnie rezygnować z konkretnych składników, bo może to mieć negatywne konsekwencje. Lepiej jest w razie wypadku zgłosić się po pomoc do eksperta, który wszystkim się zajmie, rozwieje nasze wątpliwości oraz odpowie na wszelkie pytania.