Najlepsze modele szydełkowych torebek

torebki szydełkowe

Torebki szydełkowe podbijają nie tylko serca osób ceniących rękodzieło, ale także modowe wybiegi. Są doceniane przez projektantów, modowych recenzentów, czy magazyny dla pań. Nie da się jednak ukryć, że inne modele torebek szydełkowych a inne tych ,,zwykłych” są wybierane przez konsumentki. Kopertówki, shop perki, czy kuferki na pewno da się wykonać na szydełku, jednak modne są inne warianty. Jakie?

Z pewnością zachwycą każdego piękne torebki szydełkowe okrągłe

piękne torebki szydełkoweNa szydełku są one łatwe do zrobienia, prościej niż na drutach czy wiązaniami makramowymi. Zwykle taka torebka ma spore rozmiary, tak jak popularna shopperka. Przyciąga wzrok, staje się dominującym dodatkiem, a przy tym jest niesamowicie pojemna. To doskonały wariant nie tylko na zakupy, ale też na dzień na plaży, nad jeziorem, czy nawet jak chcemy spakować kilka rzeczy na nocowanie u koleżanki. Piękne torebki szydełkowe mogą być ozdobione frędzlami. Drugi ciekawy model to torebka typu worek. Po rozłożeniu ma kształt prostopadłościany o kwadratowej (lub prostokątnej) podstawie i wysokich prostokątnych ściankach. Na górnej krawędzi przełożony jest sznurek ze stoperem, którym ,,zaciska” się torebkę w celu jej zamknięcia. Taka torebka często noszona jest na jednym lub dwóch ramionach – jak plecak.

torebki szydełkoweDzięki szerokiej podstawie rzeczy są dobrze ułożone, a dzięki ściągaczowi ze sznurka szybko się ją otwiera i zamyka. Trzeci model o którym warto wspomnieć to ażurowa torebka plażowa i zakupowa – często wyglądają one podobnie, różnią się co najwyżej kolorami i wielkością otworków w ażurach. Takie torebki bywają mylone z tymi makramowymi, jednak mają zwykle małe oczka i są gęściej wyrabiane. Dzięki ażurowej formie do środka dostaje się powietrze, w związku z tym mżna w torebce przenieść mokre rzeczy po kąpieli w morzu czy jedzenie które nie powinno być szczelnie zamykane np. owoce. Warto wspomnieć też o tym, że coraz więcej torebek na szydełku wzbogacanych jest o elementy wykonane z innych tworzyw niż sznurek. Może to być łańcuszkowy uchwyt, kolorowa klapka z magnesem, czy ozdobna kieszonka z tkaniny.

Takie dodatki łatwo jest doszyć lub wyrobić sznurkiem podczas szydełkowania (np. dna czy zamki błyskawiczne mają do tego specjalne otworki). Jak widać torebki szydełkowe mogą występować w wielu wariantach do wyboru. Te okrągłe, w formie worka, czy ażurowe na pewno wpadną w oko każdej kobiecie kochającej niebanalne dodatki. Można je kupić w wielu sklepach oraz na platformach aukcyjnych, jak i zrobić je samodzielnie w domu.