Jaką kołderkę wybrać dla niemowlaków?

kołderki dla niemowląt

Wybranie odpowiedniej kołderki dla niedawno narodzonego dziecka może okazać się sporym problemem, zwłaszcza dla młodych rodziców. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pościeli wykonanej z różnych materiałów, co tylko utrudnia zadanie. Trzeba mieć na uwadze bardzo dużo czynników, które wpływają na dobre samopoczucie i zdrowie dziecka w tak młodym wieku.

Kołderki są wygodne

kołderki dla niemowlątNa samym początku jego życia kołdra jest zbędna, ponieważ spędza pierwsze noce w beciku. Jednak kiedy nadejdzie już pora to czym kierować się podczas zakupu, by wybrać najlepiej dopasowaną kołdrę dla niemowlaka? Kołdra, tak samo jak i poduszka uważane są za podstawowe wyposażenie każdego łóżeczka. Małe dzieci nie potrzebują wypełnionej poduszki, ze względu na to, że ich mała główka musi być położona w jednej linii z resztą ciała. Znacznie więcej uwagi należy poświęcić wybierając kołderkę, ponieważ to ona ma za zadanie utrzymywać właściwą temperaturę małej istotki w trakcie snu. Musi być wykonana ze specjalnych, delikatnych materiałów, zapewniających właściwą wentylację. Niemowlę na samym początku jest bardzo wrażliwe, dlatego najlepiej postawić na kołderki antyalergiczne. Stosowanie grubych i wypchanych kołderek nie jest wskazane, ponieważ przegrzewając dziecko przyczyniamy się do występowania potówek.

kołderki dla niemowlątUtrzymując optymalną temperaturę w domu w zupełności wystarczą lekkie kołderki dla niemowląt, które można zakupić w specjalnych sklepach, bądź zamówić w pracowniach krawieckich zajmujących się wykonywaniem akcesoriów dla dzieci. Druga opcja jest o tyle wygodna, że można samodzielnie określić rozmiary kołderki tak, by idealnie pasowała do kołyski. Istotny jest także wybór wypełnienia, który nie zawsze jest konieczny, zwłaszcza w kołderkach letnich. Popularnym materiałem dla niemowlaków, by uniknąć alergii jest kołdra z włókien bambusa, która charakteryzuje się dużą lekkością oraz delikatnością w dotyku. Gdy jesteśmy pewni, że dziecko nie posiada żadnego uczulenia można śmiało zamawiać pościele z bawełny, która odpowiednio czyszczona długo będzie służyła maluszkowi. Niemowlaki są bardzo wrażliwe, dlatego bez względu na to co zakupujemy, musimy być bardzo ostrożni. Zwłaszcza jeśli będą miały one styczność z tym produktem przez długi czas.

Dlatego wybierając kołderkę lepiej zdecydować się na zamówienie indywidualne w specjalnej pracowni i otrzymać produkt, który spełni wszelkie oczekiwania, a jednocześnie nie będzie szkodził dziecku. Kiedy jest ono tak małe liczy się każdy szczegół, dlatego wykwalifikowana krawcowa najlepiej będzie wiedziała jaki materiał wybrać, aby uniknąć reakcji alergicznych.