Jak wyglądają kocięta brytyjskie?

kocięta

Do jednych z bardziej popularnych ras hodowlanych kota domowego należy z pewnością ta brytyjska. Jej zwolennicy przede wszystkim podkreślają wyjątkowy wygląd jej przedstawicieli połączony równocześnie z bardzo przyjaznym usposobieniem. Nic dziwnego więc, że należy ona do tych najczęściej poszukiwanych w przypadku zdecydowanej większości hodowli.

Popularność kociąt brytyjskich

kocięta

Rasa brytyjska jest powszechnie zaliczana do ras średnich jak również i dużych. W jej przypadku waga samców może dochodzić nawet do ośmiu kilogramów z kolei zaś samic do około czterech kilogramów.Koty te wyróżnia przede wszystkim wyjątkowo silne jak również i muskularne ciało. Wyróżnikiem rasy okazują się być również krótkie, mocne jak również i zaokrąglone łapy. Ogon w przypadku tych kotów stanowi do ⅔ całości długości ich ciała. Jest on jednocześnie bardzo gruby u nasady i nieco zaokrąglony na samym końcu. Wyróżnikiem takich kotów okazuje się być również wyjątkowo prosty grzbiet. Z pewnością rasę tą można jednak z łatwością rozpoznać na podstawie mocno rozbudowanej klatki piersiowej. Jednocześnie w przypadku kotów brytyjskich biodra i barki są proporcjonalnie szerokie do reszty ciała. Aby mieć pewność kupienia kota rasowego warto z uwagą wybierać miejsce sprzedające piękne kocięta brytyjskie niebieskie. Jak się bowiem okazuje nie ma jednego charakterystycznego umaszczenia cechującego tą rasę. Oprócz najczęściej występującego i kojarzonego z kotem brytyjskim umaszczenia popielatego bądź też niebieskiego spotkać się można z odmianami o barwie białej czy też nawet liliowej.

kot brytyjskiPodobnie sprawa wyglądać będzie w przypadku zabarwienia oczu takich kotów. Zazwyczaj spotykanym jest barwa pomarańczowa, miedziana, niebieska bądź też zielona. Warto jednak pamiętać zawsze, że rasa ta występuje aż w 155 różnych odmianach barwnych dotyczących zarówno przebarwienia sierści jak również i oczu. Dlatego też poszukując kota brytyjskiego do swojej hodowli zawsze należy mieć na uwadze, że mogą występować spore różnice między jej przedstawicielami. W obecnym czasie do jednych z bardziej popularnych rodzajów ras kotów należy z pewnością rasa brytyjska. Wyróżnia się ona przede wszystkim na tle wszystkich innych bardzo charakterystycznym zabarwieniem.

Jednocześnie jest to rasa wyróżniająca się brakiem sprawiania jakichkolwiek poważniejszych problemów behawioralnych. Jednocześnie należy ona do tych o największym stopniu różnorodności. Tym samym poszukując kota brytyjskiego warto pamiętać jakie cechy są tymi najbardziej dla tej odmiany typowymi.

Więcej na: https://morskiebrysie.pl/