Jak wybrać wygodne spodnie na skitury?

Spodnie na skitury

Skituring (ang. ski-tuoring) to nowa technika zjazdu narciarskiego, która podbiła serca wielu turystów i miłośników gór. Od nazwy tej techniki wzięły nazwę narty skitury. Są to narty krótsze od nart biegowych i zjazdowych. Ten model daje możliwość zjazdów górskich, a także podejścia bez konieczności korzystania z kolejki górskiej, dzięki czemu użytkownik ma możliwość poruszania się po terenie i zwiedzania wszelkich szlaków górskich. Jak wybrać odpowiednią odzież na skitury?

Wygodne spodnie na skitury — najlepsze na górskie szlaki

Spodnie na skituryZimowe warunki zawsze będą wymagały użycia odpowiedniej odzieży, która ochroni od chłodu i wiatru. Dodatkowym aspektem jest dopasowanie takiego ubrania do tego rodzaju sportu. Spodnie na skitury muszą zatem nie tylko ogrzewać ciało, ale także wykazywać szczególną odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, do których może dojść w przypadku upadków na trasie. Większość takich spodni jest wyposażonych w szereg udogodnień dla zmaksymalizowania wygody stosowania. Rozpinane nogawki pozwalają dopasować dół do zapięć nart. Dół nogawki często jest obszyty specjalnym materiałem, który zabezpiecza spodnie przed rozerwaniem przez zapinkę. Wygodne spodnie na skitury damskie muszą być dopasowane do kobiecej sylwetki. Częstym rozwiązaniem, które się tutaj spotyka, jest specjalne zapięcie na biodrach na rzep, pozwalające na dopasowanie szerokości do obwodu w pasie.

Spodnie na skituryWiększości modeli narciarskich spodni posiada elementy odblaskowe, co zapewnia bezpieczeństwo nocą. Odpowiednia odzież na skitury wykonana jest z oddychającego materiału, co zapobiega nadmiernej potliwości. Nie mniej ważne jest tu także odpowiednie zabezpieczenie przed śniegiem. Wewnętrzna warstwa spodni posiada specjalną tkaninę obszytą ściągaczem, dzięki czemu śnieg nie przedostaje się pod tkaninę. Dodatkowym atutem większości takich spodni jest specjalna wentylacja, czyli na przykład kieszenie z zamkiem po bokach. Roztapiający się śnieg może prowadzić do marznięcia. Wodoodporna tkanina pozwoli uprawiać skituring nawet na długich trasach. Producenci odzieży narciarskiej, sportowej oferują spodnie na skitury w ciekawych fasonach i wzorach, co docenią wszyscy ci, którzy tak samo jak i wygodę używania, doceniają także styl.

Skituring podbił serca wielu narciarzy. Dzięki tej technice jazdy można pozwolić sobie na zwiedzanie terenów szlaków, zamiast ciągle pozostawać na torze zjazdowym. Odpowiednia odzież posiada aplikacje i udogodnienia, które maksymalizują przyjemność z jazdy. Choć cena takich spodni jest dość wysoka, to użytkownik zyskuje pewne przygotowanie do długich tras.