Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

fotografia ślubna

To pytanie najczęściej zadaje sobie młoda para. Zdjęcia i film to przecież jedna z najpiękniejszych pamiątek, tego wyjątkowego dnia. Nic dziwnego bowiem, że zanim panna młoda i pan młody znajdzie odpowiedniego fotografa, muszą przedyskutować bardzo wiele kwestii.

Fotograf z dobrym sprzętem

fotografia ślubnaFotograf ślubny to ktoś, kto umie dostrzec magię chwili i w tym momencie nacisnąć przycisk migawki aparatu, jak znaleźć tego odpowiedniego? Po pierwsze portfolio fotografa ślubnego. Zaznaczmy, że każdy z fotografów ma swój charakterystyczny styl – najważniejsze by odpowiadał również naszym gustom. Warto dogadać się z fotografem by udostępnił wcześniejsze reportaże ślubne, czy też zdjęcia, aby można było sprawdzić, czy taka forma nam pasuje. Wybierając fotografa na ślub, obgadajmy z nim co jest dla nas ważne, w jakim stylu będzie wesele, jak będą wyglądały kreacje ślubne. Te wszystkie detale na pewno pozwolą fotografowi stworzyć wizję i zaplanować pełny reportaż ślubny. Ważne jest również to, by fotograf posiadał profesjonalny sprzęt, fotograf na wesele z Wrocławia jak i innych miejscowości, musi być przygotowany na każdą ewentualność. Ważniejsze jednak od tego, jaki sprzęt posiada jest to, co potrafi z nim zrobić – jeśli potrafi uchwycić decydujący moment, pokaże prawdziwe emocje pary młodej, skupia się także na tym co dzieje się dookoła i uwieczni zabawę świetnie bawiących się gości, to będzie dobry wybór.

fotografia ślubnaKolejnym ważnym aspektem jest to, że z fotografem trzeba poczuć „więź”. Zazwyczaj fotografowie ślubni to osoby otwarte i towarzyskie, ale to nie znaczy, że z każdym się świetnie dogadamy. Jedni są rozmowni i spontaniczni, a podczas wykonywanego zlecenia potrafią wcielić się w rolę showmanów, natomiast niektórzy są skryci i w trakcie fotografowania zostają niezauważalni. Cena chyba nie gra roli. Czasami jest lepiej zrezygnować z dodatkowej atrakcji w postaci baru, a wziąć fotografa takiego, który spełni nasze oczekiwania. Ślub to kosztowne przedsięwzięcie, ale warto jest postawić na jakość i wykonanie, nie chcemy przecież na koniec się rozczarować. Zawodowiec, który się ceni, jednocześnie sprawi, że para młoda będzie czuła się komfortowo i zapewni jej niezastąpiony spokój. Fotograf ślubny to jedna z ważniejszych osób, biorących udział w ślubie.

Dlatego poważnie trzeba zastanowić się nad jego wyborem. Nie wybierajmy pierwszego lepszego, albo najtańszego.. Ponieważ na koniec możemy być rozczarowani całokształtem. Najlepiej skorzystać z internetu: poczytać opinie, obejrzeć portfolio danego fotografa, a potem skontaktować się z nim w celu ustalenia wszystkich innych szczegółów.