Jak przygotować się do pierwszego tańca na ślubie?

pierwszy taniec

Marzeniem każdej młodej pary na ślubie jest, by ich taniec zaprezentowany po raz pierwszy jako małżeństwo był zjawiskowy i wyjątkowy. Choć jest to moment bez wątpienia piękny i niezapomniany, wiąże się także z niemałym stresem wśród nowożeńców – szczególnie tych, którzy wcześniej nieczęsto tańczyli, ani nie uczęszczali na kursy i lekcje tańca.

Porady dotyczące pierwszego tańca

pierwszy taniecPary nierzadko zgłaszają się z tym problemem do różnych szkół, by odpowiednio przygotować się na tę okazję. Pierwszym krokiem do przygotowania samego tańca jest oczywiście wybór piosenki. Bardzo dobrym wyborem będzie muzyka, która bezpośrednio wiąże się z parą młodą, ich historią – na przykład pierwszą randką, czy momentem zaręczyn. W tym punkcie nie ma reguły – ważne, by to para młoda czuła się w danym utworze swobodnie, by przedstawiał on ich bliskość i szczęście. Jeśli para nie ma żadnej piosenki bezpośrednio związanej z ich relacją, można zainspirować się, oglądając przykładowe tańce weselne w internecie. Można tam znaleźć mnóstwo mniej lub bardziej klasycznych utworów. Wybierając piosenkę na pierwszy taniec, należy z kolei zwrócić uwagę na to, by nie była ona zbyt długa, gdyż wiąże się to z koniecznością zapamiętania większej ilości kroków, co może powodować niepotrzebny stres wśród nowożeńców. Jeżeli na uroczystości będzie grał zespół, warto się upewnić, czy da radę on zagrać wybrany utwór lub odtworzyć piosenkę z płyty.

pierwszy taniecDobrym pomysłem będzie także załatwienie nagrania piosenki w wersji granej przez zespół, by móc ćwiczyć zgodnie z narzuconym przez nich rytmem lub odtworzenie utworu do pierwszego tańca z płyty. W przypadku, gdy na weselu za muzykę będzie odpowiadał DJ, sprawa wygląda znacznie łatwiej. Nauki tańca nie należy odkładać na ostatnią chwilę – będzie się to wiązało z narastającym stresem i większą szansą na popełnianie błędów. Nauka tańca w stresującym środowisku jest także mniej efektywna. Optymalnym terminem na rozpoczęcie nauki tańca są około 2 miesiące przed datą ślubu, jednak im wcześniej się zacznie, tym lepsze i dokładniejsze będzie przygotowanie układu. Wiele par przed ślubem decyduje się na kurs w szkole tańca i jest to rozwiązanie jak najbardziej uzasadnione. Profesjonalny nauczyciel pomoże przygotować układ na miarę możliwości państwa młodych, a także nauczy podstawowych kroków popularnych tańców takich jak walc, czy tango, które z pewnością przydadzą się podczas wesela.

Nauka układu do pierwszego tańca może być nie lada wyzwaniem – szczególnie dla osób, które do tej pory nie miały z nim wiele wspólnego. To także doskonały moment dla przyszłych małżonków do wspólnej zabawy, nauki czegoś nowego i zbliżenia się przed nadchodzącą uroczystością.